Давногрецькі віхи на Миколаївщині: у науковій бібліотеці пройшла пізнавальна лекція

19:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

21 березня в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся інформаційний захід «Давньогрецькі віхи на Миколаївщині в контексті історичних та культурних надбань: духовний світ щасливих людей. Греки. Березань. Ольвія». Подія організована в рамках проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне і майбутнє».  Про це повідомилено на сторінці Миколаївської міської ради.

У заході взяли участь історики, краєзнавці, науковці, працівники бібліотек, музеїв та студентська молодь.

На початку зустрічі експертка проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне і майбутнє» Анна Черевак розповіла про сам проєкт та як виникла його ідея. Миколаївський археолог, старший викладач кафедри історії МНУ імені В. О. Сухомлинського Олександр Смирнов презентував результати підводних археологічних досліджень акваторії Чорного моря у 2016-2018 рр. А працівники обласного краєзнавчого музею підготували справжню віртуальну екскурсію найбільшим античним полісом Причорномор’я – Ольвією та першим поселенням греків, що знаходилося на острові Березань. Захід супроводжувався відеоглядом музейних експонатів, античною вікториною та музично-поетичними композиціями.

Увазі учасників події також представили книжкову виставку «Миколаївська Еллада» з фонду обласної наукової бібліотеки. Зокрема, довідково-енциклопедичні видання, матеріали археологічних розкопок та науково-практичних конференції, біографії відомих археологів, унікальні наукові видання XIX ст.

Захід організував Миколаївський обласний краєзнавчий музей за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» та у партнерстві з Управлінням з питань туризму та курортів Миколаївської ОДА, Музеєм суднобудування і флоту та Телекомпанією «МАРТ».