Чистки в Кабінеті міністрів

13:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Через корупцій скандал без крісла 24 січня лишився і один із заступників міністра оборони Олексія Резнікова. Зокрема у відставку пішов заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов. Її вже підтримав міністр Резніков, який звернувся з відповідним поданням до Кабінету міністрів.

Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ і подав заяву на звільнення через скандал із закупкам послуг харчування для військових частин.

Напередодні видання “Дзеркало тижня” повідомило, що Міноборони підписало угоду на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у тилових регіонах, на загальну суму 13,16 млрд грн. При цьому, ціни на окремі категорії продуктів виявилися завищеними у 2-3 рази. Наприклад, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку.

Можливі зловживання при закупівлі продуктів харчування Міністерством оборони на 13 мільярдів гривень розслідує НАБУ.

Окрім того уряд звільнив заступника міністра розвитку громад та територій Івана Лукерю та його колегу В’ячеслава Негоду.

Звільнення сталися після гучного корупційного скандалу з їхнім колегою – 22 січня детективи НАБУ затримали заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського під час отримання хабара у розмірі $400 тис. за сприяння в укладанні договорів на закупівлю обладнання та техніки для проходження опалювального сезону. Того ж дня Кабмін його звільнив.

24 січня Вищий антикорсуд відправив ексзаступника міністра під домашній арешт. Лозинський зобов‘язаний цілодобово бути під домашнім арештом.

Всі троє були призначені заступниками міністра регіонального розвитку Олексія Чернишова.

Згодом Чернишов перейшов працювати головою НАК “Нафтогаз України”. Натомість Мінрегіон разом із заступниками увійшов до Міністерства розвитку громад, територій Олександра Кубракова.

Через новостворене міністерство “проходитиме” фінансування від міжнародних партнерів України на відновлення. Так званий “план Маршалла” для України. А тому Кубракову “чужі” заступники не потрібні.

Окрім того 24 січня Кабмін звільнив з посади заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченка. Його звільнили за власним бажанням. Музиченко займав посаду заступника міністра соцполітики з вересня 2019 року, займався питаннями соцдопомоги, субсидіями і соцпрограмами.