Чернов привіз статуетки “Оскар” і BAFTA в Україну: зустріч із творцями “20 днів у Маріуполі”

13:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У пʼятницю, 19 квітня, у Києві відбулася зустріч із творцями документального фільму “20 днів у Маріуполі”. Це перша українська стрічка, яка отримала премію “Оскар”. Зустріч провели у приміщенні Центрального залізничного вокзалу.

Про це передає Суспільне з пресконференції.

Це перша зустріч в Україні з творцями стрічки — Мстиславом Черновим, Євгеном Малолєткою та Василісою Степаненко — після отримання “Оскара” у березні 2024 року.

“Коли люди потребують надії, такі моменти як «Оскар» дають сил. Вони дають сил нам, військовим, лікарям, не здаватися”, — зазначає Чернов.

Творці також згадали бійців, які допомогли вирватися з оточеної лікарні у Маріуполі — 73 центр ССО, зауваживши, що дехто з них досі продовжує боротися на фронті.

Євген Малолєтка розповів також, що фотографії та відео з оточеного росіянами міста допомогли багатьом людям, які були поза Маріуполем, знайти рідних.

“Люди просили «зніміть нас». Вони не сподівались що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують”, — додають творці.

“Навіть коли історії були розказані, хочу зробити так, щоб про Маріуполь не забули. Не тільки тому, що Маріуполь — початок повномасштабної війни, а й тому, що Маріуполь став символом всіх міст, які були зруйновані й окуповані після”

Вони також розповіли, що багато людей на зустрічах та показах стрічки говорили, що не знали, що таке дійсно відбувалося в Україні, або взагалі — вважали, що це фейк.

Крім того, кілька показів фільму вдалося провести з героями стрічки: “Ми намагались довести, що це реальність”.