“Чекаємо додому героїв Маріуполя”: до річниці виходу з “Азовсталі” у Києві відбулася хода

9:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

20 травня минув рік з того дня, коли захисники Маріуполя остаточно вийшли з “Азовсталі“. З цієї нагоди у Києві відбулася хода “Чекаємо додому героїв Маріуполя”. Родичі полонених, безвісти зниклих та загиблих військових пройшли від парку Шевченка до Майдану Незалежності, повідомляє  Суспільне.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ з російського полону вдалося повернути 2324 українських військових. Із них понад 500 — це захисники Маріуполя і “Азовсталі”, повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

“Ми пам’ятаємо, що дві з половиною тисячі наших оборонців вийшли з “Азовсталі”. Роботи треба зробити дуже багато. Кожного п’ятого вдалося повернути. Але багато рідних, матерів, дружин, сестер чекають і обов’язково дочекаються рідних людей”, — сказав Андрій Юсов.

Біля Стели на Майдані Незалежності офіцер управління розвідки “Азову” Ілля Самойленко наголосив, що захисники Маріуполя оборонялися 86 днів у надзвичайно складних умовах і при  повній перевазі противника.

“В останні дні оборони Маріуполя ми фактично здали себе в заручники, в полон для єдино можливого шансу порятунку наших поранених бійців, що не могли тримати збою в руках. Частина із них до сих пір у полоні. Наша боротьба в Маріуполі не припинилася. Вона не припинялася у полоні і вона не припиняється зараз. І наша боротьба буде продовжуватися доти, поки всі не повернуться і Україна не буде звільнена від росіян, від загарбників, і поки загроза для нашої України не буде ліквідована”, — наголосив Ілля Самойленко.