Буданов: Для перелому в війні потрібні ударні гелікоптери та штурмовики

8:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Для перелому в війні Україні потрібно інтенсивніше постачання озброєння, включно зі штурмовою авіацією. Про це в інтерв’ю Голосу Америки сказав керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

“Це інтенсифікація постачання озброєння. Саме інтенсифікація. Тому що озброєння іде, але темпи і обсяги не є достатніми для перелому. Станом на зараз. Тобто потрібно більше. На додачу до того нам потрібна штурмова авіація, яка станом на зараз ще до нас не прийшла”, – сказав він.

Він наголосив, що, говорячи про штурмовики, висловлює власне суб’єктивне бачення.

“F16 і тому подібні платформи, вони не є штурмовою авіацією. Штурмова авіація в США це, перш за все, літаки А10 Thunderbolt II. Так само це ударні гелікоптери типу AН64 і так далі. Це повітряні платформи призначені для завдавання ударів по землі”, – сказав він.

Україна зараз веде переговори про можливість отримання винищувачів, а не штурмовиків.

5 лютого голова МО Олексій Резніков сказав, що союзники дадуть ЗСУ тактичну авіацію, “обговорюється лише тип винищувача”.

17 лютого глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що винищувачі України ще не пообіцяла жодна з країн, але незабаром оголосять про навчання.

23 лютого заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд сказала, що в адміністрації США обговорюють можливість забезпечити ЗСУ винищувачами п’ятого покоління як елементом необхідних для України довгострокових гарантій безпеки.