Британська розвідка назвала кількість втрат у російській армії та ПВК “Вагнера”

9:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Втрати російської армії та “приватних військових компаній” за рік війни проти України сягають 200 тисяч. Серед них до 60 тисяч убитих.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у Twitter .

Як зазначається у зведенні, сили ПВК “Вагнера” задіяли велику кількість ув’язнених-новобранців, рівень втрат серед яких сягає 50%.

За оцінками британської розвідки, сили Міноборони Росії та приватних військових підрядників (ПВК) втратили від 175 до 200 тисяч осіб з початку вторгнення в Україну, серед яких від 40 до 60 тисяч було вбито. Рівень втрат у Росії значно збільшився з вересня 2022 року, коли було запроваджено “часткову мобілізацію”.

“За сучасними мірками ці цифри є високим співвідношенням убитих і поранених. Це майже напевно пов’язано з надзвичайно примітивним медичним забезпеченням більшої частини сил”, – зазначають у Міноборони Британії.

Артилерія майже, напевно, стала причиною більшості втрат Росії, йдеться в повідомленні.

У той же час “ВН” акцентує увагу на тому, що інформація Генштабу ЗСУ дуже сильно відрізняється від оцінок Міноборони Великої Британії. Так, за українськими офіційними даними, орієнтовні втрати проивника станом на сьогодні, 17 лютого, складають понад 141,2 тис. осіб лише вбитими.