Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Фрідріха Фальц-Фейна посилає сигнал SOS

15:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ця інформація з’явилася на сторінці Фейсбука кілька днів тому. Приводимо її текст без змін.  

Дорогі друзі! Змушені повідомити про встановлення окупаційною адміністрацією фактичного контролю над Біосферним заповідником “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України.

20 березня 2023 р. в установу прибули перший заступник керівника адміністрації президента рф С. Кірієнко, “т.в.о. губернатора” Херсонської області, колаборант В. Сальдо та невідома особа у ролі директора, призначеного “Министерством природных ресурсов и экологии Херсонской области” без офіційних представлень – Мєщєряков Д.В.

За інформацієюз відкритих джерел – “Выписка из единого государственного реестра юридических лиц” – Мєщєряковим Д.В. (ІНН 910403459172) зареєстровано “Государственное автономное учреждение “Биосферный заповедник “Аскания-Нова” (без імені Ф.Е. Фальц-Фейна) з датою внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб рф 7.03.2023 р.

Таким чином, подальше збереження природоохоронної, науково-дослідної установи міжнародного значення – Біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна (Сертифікат ЮНЕСКО від 15.02.1985 р.) – не може бути забезпечене українською адміністрацією та знаходиться під безпосередньою загрозою.

Поки персонал продовжує виконувати функціональні обовʹязки та здійснює необхідний догляд за колекціями…

До цього часу – попри окупацію території, відсутність поточних видатків, цілком порушену транспортну логістику та критичну масу організаційних проблем – установа функціонувала в українському форматі та здійснювала передбачені види і обсяги робіт.

За рахунок благодійних надходжень з підконтрольної території України, країн ЄС та США були покриті усі нагальні потреби і поточні витрати по кормах, паливно-мастильних матеріалах, ветпрепаратах, будматеріалах для поточного ремонту вольєрів та приміщень, де утримуються тварини, обладнанню, запчастинах і технічних засобах, необхідних для виконання поточних робіт по охороні природних екосистем, життєзабезпеченню та обслуговуванню зоопарку і дендропарку.

Ми зробили усе залежне від нас і протримались з гідністю!

Надалі підтримку роботи заповідника за рахунок благодійних надходжень не можемо здійснювати до звільнення лівобережної Херсонщини з-під російської окупації.

Проте постає нагальна потреба матеріальної підтримки працівників, що не погодились на співпрацю з окупаційною адміністрацією. Усі зусилля найближчим часом ми цілковито скеруємо на допомогу співробітникам, що були змушені тимчасово полишити установу. Ця допомога буде не менш важливою, адже наступне відновлення заповідника після звільнення залежатиме саме від цих людей.

Віримо у зміни та готуємось до повернення Асканії-Нова під контроль України!