Бійці з Азовсталі вийшли на зв’язок із родинами, обміну передуватиме суд в РФ

13:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Маріуполь, Стефанія, Азов, Азовсталь, Kalush Orchestra, Eurovision

Бійці з Азовсталі, захоплені в полон рашистами, зв’язалися зі своїми сім’ями. Про це повідомляють інформагенція AP та газета The Guardian.

Дружина командира полку Азов Дениса Прокопенка Катерина розповіла для AP, що в короткій телефонній розмові її чоловік сказав, що він в нормі та запитав, як вона.

Проте зв’язок обірвався, перш ніж він зміг детально розповісти про себе. Невідомо, чи міг Денис вільно говорити, чи був під тиском росіян.

За словами Катерини, телефонний дзвінок став можливий за домовленістю між урядами України та Росії та завдяки посередництву Червоного Хреста.

“Їх годують, дають воду. Умови відповідають вимогам і за цей короткий період вони не зазнали насильства. Що буде далі, ми, звичайно, не знаємо”, – ззаначила вона.

Але на цей час є треті сторони — ООН і Червоний Хрест — які контролюють ситуацію, — сказала Катерина.

Прокопенко разом з іншою дружиною військовослужбовця Юлією Федосюк розповіли, що угода між Україною та Росією гарантує належне поховання загиблих воїнів та задовільні умови для військовополонених, зокрема дозвіл на телефонні дзвінки з членами родини кілька разів на тиждень.

Так, жінки розповіли, що кілька сімей отримали дзвінки за останні два дні. Більше деталі угоди не розкриваються.

Як зазначив заступник міністра закордонних справ РФ Андрєй Руденко, росія обговорюватиме обмін полоненими “тільки після суду” над українськими військовополоненими.

До цього “всі розмови передчасні”, додав він.

“Всі речі будемо розглядати після того, як ті, хто здався в полон, будуть відповідним чином засуджені, винесено вирок, тоді можуть бути якісь інші кроки. До цього всі розмови про обмін передчасні”, цитує заступника Лаврова державне агентство ТАСС.

Нагадаємо, що перед цим генеральний прокурор Ірини Венедиктової заявила про можливість обміну засудженого на довічний ув’язнення російського військового Вадіма Шишімаріна.