Бербок перервала візит в Україну через переслідування російського дрона

11:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області кортеж міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок переслідував розвідувальний безпілотник російських військ. Це сталося 25 лютого, коли політикиня відвідувала місцеву опріснювальну станцію.

У цей час у регіоні оголошували повітряну тривогу. Через інцидент главі МЗС ФРН довелося змінити програму візиту, пише BILDЧерез декілька годин кортеж Бербок уже перетнув кордон із Молдовою.

Кореспондентка BILD Надя Асвад, яка супроводжувала політикиню, розповіла: колона авто їхала в бік Чорного моря до опріснювальної станції, яка розташована приблизно за 50 км від лінії фронту.

Дорогою до машин наблизився ворожий БПЛА, він проводив розвідку. В українських членів делегації на смартфонах спрацювали сигнали повітряної тривоги.

Водії намагалися уникнути дрона, але він летів слідом. У підсумку їм удалося відірватися, але відвідування Бербок станції для опріснення води скасували. У МЗС Німеччини повідомили, що це було зроблено з міркувань безпеки.

Медіакомпанія ZDF зазначила, що залишатися в русі в цій ситуації було найбезпечнішим варіантом. Візит Бербок до Миколаєва терміново перервали, вона покинула країну.

Миколаївська обласна державна адміністрація повідомила у Facebook, що очільниця німецького зовнішньополітичного відомства “оглянула встановлені в рамках підписаного Меморандуму між компанією Boreal Light GmbH і Миколаївською міською радою опріснювальні системи на сонячних панелях“.

На цей проєкт німецька організація виділила 260 мільйонів гривень, пише OBOZ.UA.