​​Бельгійській підприємець 20 років купував старі танки та БТРи, а тепер хоче побачити їх в ЗСУ

19:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Бельгійський підприємець Фредді Верслуїс 20 років скуповував старі танки та бронетранспортери, розраховуючи, що одного дня попит на зброю знову виникне. Зараз арсенал бельгійця вважається одним із найбільших серед приватних колекцій Європи, а Верслуїс сподівається, що його танки “нарешті побачать бойові дії в Україні”

У його арсеналі знаходиться 50 танків Leopard – 1, 38 німецьких танків Gepard, 112 австрійських легких танків SK-105, 100 італійських бронетранспортерів VCC2 та 70 шт – M113. Загалом його оборонна фірма OIP має на складі близько 500 броньованих машин.

“Багато з цих танків стоять тут роками. Сподіваюся, тепер настав час, коли вони нарешті побачать бойові дії в Україні”, – сказав Фредді Верслуїс.

Бельгієць скупив більшу частину своїх запасів за останні два десятиліття, купуючи танки безпосередньо у європейських урядів, які скорочували свої витрати на оборону.

У рамках однієї з великих угод він купив 50 танків Leopard – 1, які бельгійський уряд вивів з експлуатації у 2014 році, за 37 000 євро кожен. “Це була ринкова ціна через геополітичну ситуацію на той час”, – сказав він.

Leopard – 1, випущений у 1960-х роках, легший і менш потужний, ніж нові танки Leopard – 2, 14 з яких Німеччина погодилася минулого тижня відправити до України, але німецькі офіційні особи заявили, що вони все одно зможуть конкурувати з російськими танками. Протягом багатьох років Верслуїс не міг продавати танки Leopard – 1 та Gepard, оскільки німецьке законодавство вимагає схвалення Берліна для реекспорту своєї військової техніки. Але рішення канцлера Олафа Шольца минулого тижня щодо танків Leopard – 2, яке відкрило шлюзи для інших європейських країн, відкрило нові можливості.