Барвистий майстер-клас “Великодня мальовка”: “петриківка” до свята

23:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“Наближається Великдень. В душі піднесений настрій, серце наповнюється щирою вірою та надією на мир і злагоду. У кожній оселі чекають на світле Свято: ошатно вбирають хату, пишуть барвисті писанки та печуть великодні кулічі, аби привітати рідних. Ми також готуємо великодні подарунки”.

Про це розповіла голова “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.
5 квітня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького відбувся барвистий майстер-клас з виготовлення святкової листівки у техніці петриківського розпису “Великодня мальовка”. Навчання відбулось при підтримці дружнього до жінок та дівчат простору “Вільна” . За організацію творчого процесу відповідали майстрині Культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса” – Леся Сайковська та Олена Коркішко.
Зустріч учасників майстер-класу почалась у фойє з перегляду персональної виставки Лесі Сайковської “Берегиня традицій”. Це був прекрасний привід ознайомитись з творчістю майстрині та зрозуміти неперевершену красу українських народних традицій. Надихнувшись розписними панно, панянки були запрошені до арт-простору.


На початку заняття приділили увагу історії виникнення розпису, особливостям існуючих технік та кольорової палітри. Далі майстрині Леся і Олена розпочали навчання з опанування особливостей основних прийомів даного виду розпису. Кожна з панянок обрала свій символ для створення композиції, техніку та кольорове рішення.


Наступним етапом було створення мальовки. Завдання виявилось не з легких, але усі справились, а також отримали задоволення від творчого процесу. Великодні мотиви на святкових листівках  відобразились у вигляді квіткового бароко. Мікс весняної зелені та пишних бутонів залишається символом оновлення й відродження природи, а значить, і життя.