“Барвиста писанка”: майстер-клас до Великодня

11:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Продовжуємо максимально готуватися до Великодня. Якщо на минулих заняттях учасники опановували традиційні види українського мистецтва, то тепер було запропоновано спробувати себе в ролі креативних дизайнерів.
6 квітня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького  при підтримці Культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса” відбувся майстер-клас “Барвиста писанка”.

Майстриня Ганна Петрик навчала маленьких і дорослих миколаївців, як зробити великодню писанку у техніці декупаж.
Цей вид прикладного мистецтва має багату історію. Його пік розвитку в Європі припадає на 17 століття. В наш час ця техніка декорування знову набирає популярності серед майстрів хенд мейду. Про це розповіла керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова, заслужений працівник культури України.

Аби виготовити великоднє диво, учасникам знадобилися дерев’яні заготовки майбутніх писанок, барвистий асортимент паперових серветок, клей, пензлики і головне – гарний настрій! Серед багатьох видів технік декупажу  обрали найпростіший – класичний.

Яскраві кольори паперових малюнків надихали на творчість. Веселі курчата, барвисті метелики, екзотична лаванда та пишні гірлянди садових квітів щільно заповнювали вільні площини писанки. Творчий процес настільки захопив творчу когорту, що зупинитись просто було неможливо. Кожен учасник встиг виготовити по два-три вироби. Працювали індивідуально й командно, родиною і з друзями. Час сплинув дуже швидко, а розходитись по домівках не хотілося.