“Алея Слави”: у Миколаєві ухвалили рішення щодо поховань загиблих захисників України

10:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Виконком Миколаївської міськради затвердив Положення про сектор почесних військових поховань “Алея Слави”. Погоджений порядок поховання загиблих чи померлих бійців у російсько-українській війні.

Про рішення йшлось 10 квітня на засіданні виконкому Миколаївської міської ради.

За словами першого заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Ігоря Набатова, документ легалізує те, що вже зроблено на території кладовища.

“Це визначення окремої Алеї для почесних поховань. А також фінально затверджується намогильна споруда, що буде встановлюватись за рахунок грошей місцевого бюджету. У наступному проєкті рішення про порядок встановлення, вони пов’язані між собою, ми виключаємо інформацію щодо нагробку, це вже намогильна споруда”, — сказав посадовець.

Перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков додав, положення було оприлюднено на сайті міської ради восьмого квітня 2024 року.

“На найближчій сесії міськради плануємо виділити гроші на встановлення намогильних пам’ятників”, — зауважив Віталій Луков.

Сектор почесних військових поховань “Алея Слави” Миколаївської міської територіальної громади, йдеться у документі, розташований на кладовищі в межах Баловненської сільської ради. Земельна ділянка в постійному користуванні комунального підприємства “Миколаївська ритуальна служба”. Це КП забезпечує благоустрій у секторі почесних поховань, встановлює намогильні споруди певного зразка.

“Намогильна плита виготовляється з каменю чорного кольору, завтовшки не менш як вісім сантиметрів та не вище 100 сантиметрів, на якій карбується Герб України. На лицьовій поверхні пам’ятника карбується портрет загиблого Захисника (Захисниці) України, дата народження і смерті, прізвище, власне ім’я, по батькові, військове звання. У нижній правій частині плити карбуються слова скорботи”, — йдеться у Положенні.

“Алея Слави” є місцем заходів з нагоди вшанування миколаївців, які загинули в російсько-українській війні, інших пам’ятних свят і дат, зазначено у Положенні про сектор почесних військових поховань.