30-хвилинна революція у сфері відеоігор: розробник заробив 250 тисяч фунтів лише за пів години

16:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Коли ми говоримо про створення відеоігор, то здебільшого уявляємо групи інженерів і розробників, які днями сидять у студіях за створенням наступного шедевра.

Але продюсер ігор Ті Джей Ґарднер, який працює неповний робочий день, мав інші думки. Минулого літа за пів години він створив одну з найпопулярніших ігор в інтернеті просто у власній спальні, на якій заробив понад чверть мільйона британських фунтів.

Як йому це вдалося, і чи буде це початком нової тенденції в створенні ігор?

Як працюють ігри

Ті Джей Ґарднер створив знамениту гру «Stroke» (погладь), яку можна завантажити з PS Store всього за 3,29 фунта стерлінгів.

На екран виводяться зображені різних тварин (котів, собак та хом’яків, а також менш приємних створінь, на кшталт змій та риб), які виконані за одним і тим же шаблоном.

На відміну від інших ігор, тут немає надреалістичної графіки чи, бодай, чіткої ігрової структури. Немає тут і призів, які можуть запропонувати інші ігрові компанії, щоб заманити гравців, наприклад, бездепозитні бонуси казино для ігор на гроші або лутбокси в деяких пригодницьких іграх.

Натомість тут потрібно лише гладити тваринку, яка з’являється на екрані, що не потребує жодних зусиль. Для цього потрібно лише натиснути кнопку X, тварина швидко поблимає та у кутку збільшується кількість погладжувань. Ось і все.

Найбільше захоплюють тут трофеї. За кожні 25 погладжувань гравець здобуває бронзовий трофей, а за 2 000 — платиновий.

Чому така популярність

Хтось може запитати: «Навіщо комусь за таке платити?» Зрештою, хіба в інтернеті мало таких тупих ігор та ще й безоплатно? Або, якщо ми насправді хочемо погладити тварину, хіба не можна це зробити в реальному житті?

Виявляється, є ціла субкультура онлайн-гравців, які одержимі колекціонуванням трофеїв і досягнень. Нещодавнє дослідження ScienceDirect показало, що ми реагуємо на перспективу отримати «морквину» за наші зусилля, навіть якщо морквина — це така банальність, як нематеріальний трофей, а зусилля — це погладжування уявної тварини.

У пошуках дофаміну, який виділяється з кожним нашим «досягненням», ми хапаємо будь-яку роботу, та ще й із подвоєним завзяттям.

Люди готові на все заради такого солодкого цифрового заохочування — навіть якщо доведеться витрачати гроші на гру про те, як погладити бобра.

Але часто простота може ввести в оману. «Stroke» від Ті Джея Ґарднера, можливо, не супергра, але вона здіймає справжні хвилі цікавості в інтернеті, адже вже з’явилася сила силенна її критиків.

«Доважок»

Звісно, не всім вона подобається. Деякі професійні ігрові критики вважають, що ігри Ті Джея — це лише «доважок», тобто ігри, що не потребують особливих зусиль, які випускаються для швидкого заробітку. Звісно, вони можуть мати рацію, але як тоді пояснити всі ті гроші (а це більше 250 000 фунтів стерлінгів), які заробив розробник? Безумовно, таким розробникам вдається знаходити якусь зачіпку в душах гравців.

До того ж Ті Джей Ґарднер бачить це по-іншому. Він побачив можливість заробити трохи грошей для власної родини й одразу нею скористався.

В інтерв’ю британському часопису «The Guardian» він сказав, що це було його основною мотивацією, а також, що «Ви точно знаєте, що купуєте. Це не засіб вас обдурити чи примусити купувати щось інше. Якщо ви не бажаєте купувати таку гру, то й не зобов’язані цього робити».

Справедливе зауваження, і, схоже, тисячі його онлайн-шанувальників із ним погодяться.

Тепер, коли його борги сплачені, а в банку накопичилася чимала сума, Ті Джей готовий жити далі. А якщо вам захочеться погладити милого віртуального хом’ячка, ви знаєте, де його знайти.