14 жовтня 2023 року на нас чекає сонячне затемнення

10:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У середині жовтня 2023 на нас чекає друге й останнє цього року сонячне затемнення. Це буде так зване кільцеподібне затемнення, а унікальне воно тим, що його зможуть побачити багато жителів планети. Де його спостерігати в Україні та як ця подія позначиться на нас – розповідаємо в матеріалі.

Це одне з найочікуваніших астроподій року – його зможуть побачити понад 32 млн. людей на планеті, а понад 1 млрд. людей спостерігатимуть цього дня часткове сонячне затемнення.

Кільцеподібне сонячне затемнення настає, коли Місяць проходить між Землею і Сонцем у момент свого апогею або близько до нього (тобто, перебуває на найбільшій відстані від Землі). Унаслідок цього супутник Землі не може повністю закрити собою Сонце – у момент затемнення ми бачимо світле яскраве кільце навколо місячного диска. Саме тому таке сонячне затемнення ще називають “вогняне кільце”. Відбувається воно раз на 1-2 роки.

Розпочнеться сонячне затемнення 14 жовтня 2023 року о 18:03 за київським часом (15:03 GMT, за Гринвічем) і закінчиться о 23:55 за київським часом (20:55 GMT), максимальна фаза – о 20:59 за Києвом (17:59 GMT). Як правило, цього ж дня зійде молодик у жовтні 2023 – сонячні затемнення трапляються тільки на молодик.

В Україні сонячне затемнення у жовтні 2023 року можна буде спостерігати під час прямої трансляції на YouTube-каналі NASA.