104-річний миколаївець вперше отримав закордонний паспорт, щоб полетіти до рідних

11:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

104-річний миколаївець Петро Моторний отримав перший у житті закордонний паспорт. Чоловік планує їхати в Ірландію до дітей.

 Суспільному чоловік розповів про свою мотивацію та чим хоче займатися за кордоном.

Петро Моторний все життя прожив в Україні і жодного разу не був за кордоном. Тепер же чоловік отримав закордонний паспорт і планує поїздку в Ірландію, де живуть його діти. Дідусь планує навчити онуків української мови, а також розповідати вірші, які вчив ще у шкільні роки.

“Спілкуватися, заставляти їх, щоб вони мене навчили своєї англійської чи якоїсь мови американської. Щоб я знав, що таке “ґутен таґ”, “ґутен морген”, — говорить Петро Моторний.

Поїздку до Ірландії організували діти Петра. Чоловік говорить, сумує за онуками, але не хотів би бути тягарем для рідних.

“Сьогодні я отримав закордонний паспорт, і я себе не уявляю… ну, там ще більш-менш на місці, а як мені добратися до літака. Так, звісно, вони зустрінуть. Звісно, скучно (за дітьми — ред.). дуже скучно, сумно”, — ділиться переживаннями дідусь.

До Ірландії Петра супроводжуватиме родичка Людмила. Жінка каже, дорога може бути важкою.

“Їхати будемо до Кишинева, а у Кишиневі пересядемо на літак. Проводжати мене буде онучка, супроводжувати нас буде, бо такий вік вже і у мене такий, 84 роки і у нього 104 – хороший вік такий”, — говорить Людмила.

Заступник начальника Центрального відділу Управління державної міграційної служби України в Миколаївській області Дмитро Дорошенко говорить, за дев’ять років його роботи, це перше звернення довгожителя на отримання закордонного паспорта.

“Пан Петро дуже приємний у спілкуванні, позитивна людина. Пан Петро звернувся до нашого відділу 6 лютого з питання оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. На сьогоднішній день пан Петро отримав виготовлений паспорт”, — каже Дмитро Дорошенко.

В Ірландії Петра зустрінуть двоє синів та троє онуків.