Як людство переживає наслідки Covid-19

18:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Тривалий COVID може зістарити мозок на 20 років, — Medscape з посиланням на дослідження.

Наслідки захворювання “короною” можна порівняти з черепно-мозковою травмою – такого висновку дійшли вчені Ліверпульського університету. Пацієнти з важкою формою через рік після хвороби гірше мислили, були менш активними, страждали на психічні розлади.

Дефіцит мозкової активності у них був еквівалентний 20 рокам старіння мозку і став доказом того, чого побоювалися лікарі: вірус може пошкодити мозок та призвести до проблем із психічним здоров’ям на багато років.

***

Основні західні вакцини від Covid-19 сприяли зростанню у людей неврологічних захворювань, хвороб крові та серця, – Bloomberg

У найбільшому глобальному дослідженні безпеки вакцин Global Vaccine Data Network зазначається, що від вакцини Moderna та Pfizer підвищувався ризик запалення серця (міокардиту та перикардиту), а від AstraZeneka – тромбозу головного мозку.

Крім того, векторні вакцини, такі як AstraZeneka, дослідники пов’язали з підвищеним ризиком розвитку синдрому Гійєна-Барре — аутоімунної хвороби, при якій імунна система помилково вражає власні периферичні нерви.

Важливо: це були “рідкісні випадки”. Дослідження охопило 99 мільйонів людей, а всього у світі було запроваджено 13,5 мільярда вакцин від коронавірусу.