Весняна толока на березі Інгулу

18:54

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

З нагоди 80-річчя визволення Миколаєва від фашистських загарбників в яскраві сонячні дні 22-23 березня 2024 року на березі річки Інгул в Міському геріатричному будинку милосердя ім. Святого Миколая вже традиційно була проведена весняна толока з благоустрою берегової смуги та Алеї Слави героїв – визволителів міста. Ініціатором заходу, який відбувається тут навесні вже багато років поспіль, став директор Будинку милосердя Володимир Власов.

Толока розпочалась 22 березня з висадження кущів роз, які подарував і власноруч висадив заступник міського голови Анатолій Петров. Роботи продовжились також 23 березня – у цей день були висаджені дерева та кустарники спиреї.

Участь у толоці, крім пана Петрова, приймали директор департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко, директор міського територіального центру Сергій Бондаренко, директор центру реінтеграції бездомних осіб О. Гайдуков та працівники структурних підрозділів перелічених установ, а також працівники та підопічні Будинку милосердя на чолі з директором Володимиром Власовим.

Присутні брали участь у посадці та підрізці дерев та кущів, обробці земельної ділянки у фруктовому саду, фарбували стіни житлового та адміністративного корпусів. На завершення – висадили квіти біля часовні Святого Миколая.

Нагадаємо, що тут на березі Інгулу, встановлений пам’ятник десантникам – визволителям Миколаєва, бійцям Другої світової війни.

” В ночь на 22 марта гвардейцы прорвали рубеж, а ночью 25-го вышли к Водопою. 27 марта 108-я, 50-я и 96-я гвардейские дивизии подошли к последнему рубежу. 108-я дивизия вела бои вдоль Херсонской улицы (проспект Ленина) и пробивалась в центр города. Она удостоена почетного наименования “Николаевская”. Стала “Николаевской” за эти бои и 86-я гвардейская стрелковая дивизия 28-й армии.
Сильно поредевшей подошла к Николаевским рубежам 130-я стрелковая дивизия 5-й Ударной армии. На Водопое ее командование сформировало передовой отряд форсирования из 60 человек, который возглавил заместитель командира 664-го стрелкового полка майор А.К. Семеренко. По фермам разрушенного моста и на резиновых лодках отряд переправился через Ингул на полуостров Аляуды, а оттуда 27 марта в 19.30 высадился на восточную окраину Николаева, продвинулся к заводу им. 61 коммунара, а затем – к Варваровскому мосту”.