Верещук закликала подаватися до резерву працівників для роботи на деокупованих територіях

11:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Під головуванням віце-прем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України. В тому числі працівників освітньої та медичної галузей.

Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Учасники наради зазначили, що з 3 липня запрацювала інформаційно-комунікаційна система «Резерв для державної служби на деокупованих територіях». На  платформі  reserve.nads.gov.ua кожен охочий може заповнити анкету й стати частиною кадрового резерву.

За перший тиждень на платформі зареєструвалося майже 350 осіб, і ця цифра постійно зростає. Станом на сьогодні вже опрацьовано понад три сотні анкет, тобто ці люди вже зараховані до резерву.

Громадяни можуть самостійно обрати регіон. Майже 80% із них обирають Крим. Проте зазначають й інші області: Запорізьку, Донецьку і Луганську.

Окрім відновлення органів державної влади, важливим є також надання медичних послуг на звільнених територіях. Наразі МОЗ доопрацьовує електронний реєстр медпрацівників, які готові там працювати.

Виклики, які постануть після деокупації, стосуються і сфери освіти. Перш за все йдеться про повернення дітей до національної системи освіти, а також про визнання відповідних документів, отриманих на тимчасово окауповангих територіях.

Очевидно, що Україна ніколи не визнає дипломів окупантів, наголосила Ірина Верещук. Водночас посадовиця доручила МОН напрацювати чіткий алгоритм визнання професійної кваліфікації осіб, які були змушені навчатися і здобувати освіту в окупації.

«Закликаю українців подаватися до резерву, обирати свій напрям і готуватися їхати на звільнені території, відновлювати державу й державність на них», – резюмувала вона.