В України є супердрони, які здатні долетіти до Сибіру – The Economist

15:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Україна інвестувала сотні мільйонів доларів у створення власних безпілотників дальнього радіуса дії. Нині вже шість компаній виготовляють ударні дрони, здатні вражати віддалені цілі. Ними Україна б’є по території країни-терористки Росії, ігноруючи вимоги США припинити атаки по РФ.

Про це пише The Economist. Видання зазначає, що найкраща з нових моделей українських дронів має запас ходу 3000 км і здатна досягти Сибіру.

Такі супердрони з’явились в Україні через необхідність, адже  Захід неохоче надавав зброю далекого радіусу дії.

“Ця програма підірвала значну частину російської нафтової та військової інфраструктури. Але Білий дім незадоволений і підштовхує українців до припинення ударів”, – йдеться у статті британського тижневика.

Проте Україна ігнорує незадоволення США, та продовжує активно бити по Росії, роблячи це демонстративно. Офіцер української розвідки, який відповідальний за частину програми атак по РФ, сказав в коментарі виданню, що не отримував інструкцій щодо припинення ударів – навпаки, їх будуть збільшувати та посилювати.

Однак, за його словами, минулого тижня відбувся перехід від націлювання на нафтову інфраструктуру Росії. Але це тимчасово.

“Наші цілі змінюються з кожним днем. Ми не даємо росіянам спокою”, – зазначив він.

Один з виробників ударних БПЛА великої дальності розповів виданню, що представники США намагалися вплинути безпосередньо на компанії, які виготовляють безпілотники. Проте не всі представники США погоджуються з політикою Білого дому. За його словами, дуже часто у приватному спілкуванні американці радили ігнорувати вимоги адміністрації Байдена та щосили бити по Росії.

Виробник дронів спрогнозував, що українська програма розвитку БПЛА розшириться найближчими місяцями.

“Росія випалює українську землю. Настав час зробити те саме з Росією”, – зазначив він.