“Успішниця”: лялька, що “примотує” добро

12:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

28 лютого у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького відбувся майстер- клас з виготовлення оберегової ляльки – мотанки “Успішниця” для панянок простору “Вільна”.

Для цього заняття Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила тренером завзяту майстриню Жанну Максимову.


Навчання розпочалося з пізнавальних цікавинок про ляльку “Успішниця”: її особливі значення, оберегові функції, символи та основи створення.

“Віримо, що закінчиться зима, а з нею зникнуть усі біди й негаразди. Ми зібралися дружнім жіночим колом, аби створити незвичайну ляльку-мотанку “Успішниця”. Головним атрибутом такої ляльки є торбинка через плече. В ній вона приносить господині успіх та подвоює достаток родини. Потрібно лише написати записку з бажанням та покласти у торбинку. На знак подяки за допомогу, ляльку обдаровують цукерками, прикрасами або грошима, які також складають у чарівну торбинку. “Примотали” успіх до своїх осель і ми”, – розповіла керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.

Для практичної частини тренерка підготувала заготовки з натуральних тканин, синтепон для створення об’єму, декоративні намистини й квіти для прикрашання “мотанки”.
Створення такої ляльки потребує декілька етапів. Спочатку формується тулуб, окремо збираються ручки, намотується голова та пишні груди – символ родючості та здоров’я родини.
Готову основу ляльки потрібно прикрасити нарядною спідницею, ошатним фартухом, надягнути очіпок та пов’язати хусткою.


Головним атрибутом Успішниці завжди залишається барвиста торба через плече. Аби “мотанка” почала “працювати”,  -кожна панянка поклала у торбинку гроші: “На подвійний прибуток”.
Було помітно, як учасниці пишаються своїми рукотворними помічницями. Адже кожна з них вірить, що тепер обов’язково усе буде гаразд!