Україна відзначає День Державного Прапора

13:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Военные, солдаты, ВСУ, флаг Украины, День независимости Украины, День государственного флага (с) Фото - Александр Сайковский
Державний прапор України. Фото - Олександр Сайковський, ВН
У вівторок, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. Жовто-блакитний стяг сьогодні підняли в усіх містах України, а президент Володимир Зеленський заявив, що він буде піднятий і на всіх окупованих територіях.

Синьо-жовтий прапор України знову підніметься на всіх тимчасово окупованих територіях. Оскільки не може бути там прапора тих, хто не знає, що таке свобода.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час виступу на церемонії підняття Державного прапора України.

“І сьогодні, нарешті, це сталося. Цей легендарний прапор піднімуть на відкритті Чемпіонату України з футболу”, – підкреслив Зеленський.

Він зазначив, що прапор України знову буде там, де має бути по праву, у всіх тимчасово окупованих містах, селах України.

“Підніметься назавжди. У Мелітополі – над Площею Перемоги, там, де не може бути прапора тих, хто програє цю війну. Там буде синьо-жовтий. У Херсоні – над площею Свободи, там не може бути прапора тих, хто не знає, що таке свобода. Синьо-жовтий буде на Азовському проспекті у Бердянську та на Зеленій алеї у Скадовську, над АЕС в Енергодарі та над Каховською ГЕС, на Анджигольському маяку та на Саур-Могилі, на берегах Сіверського Дінця, Кальміуса, біля Олешківських пісків – там не може бути прапора тих, хто вперше чує ці наші українські назви”, – наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що український прапор майорить і на території тимчасово окупованого Криму.

“У Ялті, Керчі, Джанкої, Сімферополі, на Ай-Петрі – український та кримськотатарський прапори. Як би хтось не намагався перекрутити історію, саме ці кольори історично пов’язані з Кримом”, – зазначив Зеленський.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич відзначив державне свято, власноруч встановивши український прапор над однією з будівель цивільної інфраструктури, що була зруйнована ударом російських окупантів. Відповідне відео мер розмістив у своєму Telegram.

Як передає Укрінформ, свято встановлене «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Серед прапорів Київської Русі переважав червоний колір – найбільш зручний для сигналізації під час бою. Однак національний (державний) прапор у його сучасному розумінні, можна вважати, з’явився під час існування козацької держави. Найвідоміший із гетьманських прапорів пов’язують з ім’ям Богдана Хмельницького (він був білого кольору). Поєднання синього і жовтого кольорів на національному прапорі можна спостерігати з середини ХІХ ст.

У час «весни народів» 1848 року Головна руська рада проголосила загальноукраїнським гербом старовинний герб князів Романовичів. Львівські землі та Руське воєводство зображали золотого лева, що спирається на скелю, на блакитному тлі. В той самий час згідно з геральдичними звичаями усталилися поєднання жовтої та синьої смуг на прямокутному полотнищі.

Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного «серпасто-молоткастого», а за синьо-жовтий саджали до в’язниць.

У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

Після початку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук привітав українців з Днем Державного Прапора.

“Наш Прапор знає весь світ! А від 24 лютого він став символом не лише України, а й символом свободи, нескореності духу та боротьби всього світу. Із синьо-жовтим виголошують промови, виступають на сценах і вдягаються у його кольори”, – підкреслив Стефанчук.

“І я вірю, – зауважив Голова Верховної Ради, – що настане день, коли наш Прапор повернеться на всі українські території, включно з Кримом і Донбасом. І майорітиме над кожною будівлею!”.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак привітав українців з Днем Державного Прапора.

«Наш український прапор майорітиме у кожному українському місті та селі. російський ворог хотів позбавити нас свободи. Раби бояться прапорів вільної держави. Але ворогів ми відправимо в їх ізольовану країну без майбутнього. А Україна та наші люди завжди будуть вільними», – зазначив Єрмак.

Він підкреслив, що наш прапор – символ вільної людини, боротьби за свободу, уособлення єдності, честі та гідності. Синій і жовтий – кольори української душі. В ньому сила та сміливість.

«Дорогі українці, вивісьте сьогодні прапор зі свого вікна або ж пов’яжіть на руку синьо-жовту стрічку. Ми – непереможні», – написав керівник ОПУ.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль привітав українців з Днем Державного Прапора.

«Синій — колір чистого, мирного неба та жовтий — колір родючих пшеничних і житніх ланів. А разом з тим ці кольори стали уособленням хоробрості, відваги та незламності. Вони несуть в собі гордість за державу та її захисників, розраду та спокій для українських родин та надію для тих, хто злою волею втратив домівку. Надію, що український стяг знову замайорить над їхнім містом чи селом. У Донецьку, Луганську, Херсоні, Мелітополі, Севастополі, Ялті. В кожному населеному пункті, де тимчасово оселився ворог. Допоки в наших серцях майорить прапор України, нас не зламати», – зазначив Шмигаль.

За його словами, український прапор, як і українська душа, — багатогранний. Він не лише береже пам’ять про славетне минуле нашої держави, але й символізує героїзм сьогодення.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко привітав українців з Днем Державного Прапора.

Дружина Президента Олена Зеленська привітала українців з Днем Державного Прапора, зазначивши, що синій та жовтий кольори українського стяга увійдуть в історію як кольори свободи та взаємної підтримки.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс також привітала українців з Днем Державного Прапора.

“Я теж бачу український прапор усюди.
Я бачу його в палаті пораненого бійця у львівському шпиталі і в руках у маленької дівчинки, чий тато вже не повернеться з війни. Бачу прапор у вбранні першої леді Литви, коли вона відкриває Український центр, і прапор, у який загорнулася викладачка з окупованого росіянами міста, бо хоче навчати своїх вихованців українською.
Я бачу зворушливі синьо-жовті квіти на столі під час зустрічі з Джилл Байден і гордий прапор на нашій книжковій поличці у Відні. Бачу прапор на кожному малюнку дитини, котра мріє повернутися додому, в Україну.
Наш прапор нині бачить увесь світ. У його барви вдягаються посадовці та світові зірки, і його ж вивішують на мільйонах домівок звичайні люди, які прихистили українські сім’ї. Синім і жовтим підсвічують історичні будівлі, і ці кольори тепер уже точно увійдуть в історію як кольори свободи та взаємної підтримки. Гостинної землі і, сподіваємося, зовсім скоро – мирного неба”, – написала повол Великобританії в соцмережах.