Центр блакитної економіки в Україні: в Миколаєві стартував екологічний конкурс мистецтв «EGDBE»

18:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві стартує екологічний конкурс декоративно-ужиткового, образотворчого та художнього мистецтва «EGDBE». Про його мету та спрямування під час пресконференції у «Портфоліо хабі» розповіли організатори – директорка департаменту економічного розвитку, координаторка Портфоліо проєктів Тетяна Шуліченко, керівник Портфоліо проєктів, виконавчий директор ВГО «УАЦПБ» Артем Ващиленко, керівниця проєкту «Посилення спроможності до популяризації та підтримки розвитку блакитної та зеленої економіки в м. Миколаєві» Ольга Раку та координаторка подій цього проєкту Тетяна Чичкалюк.

Конкурс є складовою амбітного проєкту «Посилення спроможності до популяризації та підтримки розвитку блакитної та зеленої економіки в Миколаєві». Його ініціатори впевнені, що, використовуючи свої природні ресурси і стратегічне розташування, Миколаїв має унікальну можливість стати лідером у розвитку морської індустрії, екотуризму і відновлювальної енергії.

У вітальному слові Артем Ващиленко нагадав, що Миколаїв завжди був осередком розвитку морської економіки.

«Для Миколаєва це є логічним продовженням тривалої історії як міста з морською основою нашого життя, з морем, парусом, морською торгівлею в нашому ДНК. Тому експертне середовище разом з громадою сформували ключовий напрямок відновлення економіки, а саме напрямок блакитної економіки», – зазначив він.

Наразі одне із завдань — це виховати нове покоління на трендах блакитної економіки. У зв’язку з цим в Миколаєві стартує проєкт відкритого екологічного конкурсу «EGDBE».

У конкурсі можуть брати участь діти до 18 років у 3-х вікових категоріях: дошкільники та учні 1-4 класів; учні 5-8 класів; учні 9-11 класів.

Подаються експонати, відповідно до запропонованих розділів та номінацій, а саме: «Образотворче мистецтво», «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Художнє мистецтво».

Як розповіла Тетяна Чичкалюк, конкурс проводиться на базі Миколаївської гімназії №57 імені Тараса Григоровича Шевченка та гімназії №18 з 6 березня до 22 березня. Підсумки конкурсу представлять 28 березня. Виставку робіт учасників побачать міжнародні експерти, представники підприємств морської галузі – учасники Саміту блакитної економіки, що відбудеться в Миколаєві в квітні.

Роботи приймають за адресою: 54058, м. Миколаїв, вул. Лазурна, 46. Телефони для довідок:(04512) 41-33-44. Електронна адреса конкурсу: EGDBE@gmail.com

З положенням конкурсу можна ознайомитись за посиланням.

Цей конкурс є одним з етапів переходу Миколаєва до блакитної економіки. Першим інструментом, який міська громада запустила в цьому напрямку, є проєкт «Портфоліо: програма сталої трансформації міста Миколаєва з переходу до блакитної економіки». Ця ініціатива в нашому місті впроваджується спільно з програмою розвитку ООН, починаючи з середини 2023 року. Презентований конкурс є логічним продовженням тих активностей, які міська громада започаткувала для поглибленого розуміння переваг, можливостей, викликів, які постають на шляху трансформації до блакитної економіки.

«Ці процеси мають потужний приціл на майбутнє, тому розуміння блакитної економіки, їх переваг та можливостей мають формуватись змалку. Це найсучасніший тренд розвитку економіки і ці процеси наразі відбуваються по всій Європі. Світова спільнота прийшла до розуміння екологічної відповідальності та відповідального ставлення до виробництва. Тож цей тренд наслідує і Миколаїв», – пояснив Артем Ващиленко.

Тетяна Шуліченко додала, що даний проєкт було розпочато ще до повномасштабного вторгнення рф на територію України. Миколаїв було обрано пілотним містом у впровадженні портфельного підходу в трансформації економічних процесів. Якщо говорити про захід, який анонсували під час пресконференції, то він стосується популяризації термінології блакитної економіки серед мешканців Миколаєва, починаючи змалку, а також залученню бізнес-спільноти. Тобто це підготовчий етап до запуску так званого Blue Innovation Challenge, який буде надавати грантову підтримку суб’єктам господарювання.

В свою чергу, Ольга Раку повідомила, що запланована широка інформаційна кампанія, щоб познайомити містян з блакитною економікою. Заходи спрямовані як на молодше покоління, так і на всю громаду міста. Так, для молодшого покоління розробляється навчальна гра «Блакитна економіка», яка допоможе дітям у захопливій формі познайомитися з концепцією сталого використання водних ресурсів для розвитку міста. Крім того, заплановано проведення серії інформаційно-ігрових сесій, які допоможуть молоді зрозуміти важливість збереження водних ресурсів та використання їх з користю для суспільства та економіки. Також у межах проєкту відбудеться конкурс інноваційних ідей для міста Миколаєва, де учасники зможуть представити свої проєкти, спрямовані на розвиток блакитної та зеленої економік.

Окремо буде іти робота, спрямована на підприємців. Так, планується саміт, де розкажуть про технічні можливості від впровадження блакитних інновацій. Більш глибоко зануритись в тематику допоможе і тренінг, який буде проведений в рамках активностей з даної тематики.

В основі ж проєкту лежить розробка концепції Blue Innovation Challenge, до якої мають прийти в результаті зазначених вище заходів. Миколаїв має стати відправною точкою поширення концепції блакитної економіки в країні.