Скид шахтних вод у річку Інгулець: причини та наслідки для Миколаєва

13:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві погіршення якості води в березні 2024 року спричинив скид шахтних вод у річку Інгулець. Станом на 15 квітня стан технічної води почав покращуватися.

Про це  Суспільному розповів генеральний директор МКП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко.

За словами посадовця, під час скиду шахтних вод контроль якості технічної води відбувався кожного дня.

“Це вплив на систему водопостачання та вплив на наші труби. Інформація яка приходить нам від мешканців, що вода коричнева — це результат солоності цієї води. На жаль, ця ситуація відбувається або один раз на рік, або один раз на два роки залежно від того, як ці процеси техногенні йдуть”, — говорить Борис Дуденко.

Під час збирання проб води з річки Інгулець 14 березня, інспектори Держекоінспекції зафіксували перевищення концентрації хлоридів внаслідок скиду шахтних вод у річку.

Зі слів в.о. відділу інструментально-лабораторного контролю Миколаївської області Костянтина Зінкіна, у період з 16 до 29 березня відбувалася промивка річки.

“Минулий аналіз, який ми брали 29 березня, по хлоридах майже відповідає тому нормативу, що був встановлений регламентом промивання. Тобто регламентом встановлено концентрацію 350 мг/дм3, у нас вийшло 366 мг/дм3 хлоридів, вони майже вклалися у норматив”, — розповідає Костянтин Зінкін.

У період із січня по березень 2024 року за розпорядженням Кабінету Міністрів відбувався скид шахтних вод підприємства “Кривбасшахтозакриття” у річку Інгулець.

“Це певний технологічний процес, який відбувається кожного року. Тобто скидання відбувається у міжвегетаційний період для запобігання виникнення аварійної ситуації, що може призвести до ще більш негативних наслідків”, — говорить Костянтин Зінкін.

На офіційний запит від Суспільного державне підприємство “Кривбасшахтозакриття” зазначили, що під час скиду надлишків зворотних вод у річку перевищення показників не допускалося.

В індивідуальному регламенті скидання надлишків зворотних вод розрахункові показники вмісту забруднюючих речовин, зокрема хлориди, у точці відбору проб води в річці Інгулець нижче точки скиду зворотних вод дорівнюють 1800 м/дм3.

Екологиня Інна Тимченко каже, що перевищення вмісту хлоридів у воді можуть спричинити, як природні, так і антропогенні чинники.

“Хлорид іон, так щоб всім було зрозуміло, це солі. Тобто те, що відчуваємо на смак солону воду, однією із причин може бути перевищення хлорид іонів в цій воді. Це зазвичай і природно міститься у воді у певних концентраціях, але також може бути антропогенний вплив”, — говорить Інна Тимченко.

За словами Бориса Дуденка, станом на 15 квітня 2024 року спостерігається зниження рівня солі у річці Інгулець, і якість технічної води покращується.