“Пташка злітає – Весну закликає!” Майстер-клас долучився до заклику

11:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Споконвіку, зустрічаючи весну, усі очікували на повернення птахів. Адже вважалось, що вони прилітали з вирію – країни Сонця і приносили на своїх крилах перше тепло. Чим більше повернеться пташок, тім швидше настане весна. Тож, аби скоріше закінчилася зима, діти та молодь виготовляли з лози, дерева або соломи Пташок-веснянок. Співаючи гаївки та мандруючи від хати до хати, вони здіймали до неба руки зі своїми пташками з надією про теплу весну.


Виготовити своїх крилатих “веснянок” вирішили 14 березня у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького, де відбувся майстер-клас з виготовлення традиційної обрядової іграшки з соломи “Пташка-веснянка” для панянок простору “Вільна”. Тренером Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила справжнього експерта з соломоплетіння – заслужену майстриню народної творчості України Тетяну Ульянкіну.

Це вже третій майстер – клас, на якому панянки навчаються основам народного мистецтва. Тож, цього разу заняття проходило без напруги, адже для багатьох ця техніка була знайома.
Як заведено, розпочали зустріч з цікавої довідки: дізналися про обряд закликання весни, символічне значення птахів, українські традиції та звичаї.


“Для практичної частини панянкам роздали підготовлену до плетіння солому та нитки для кріплення основних елементів виробу. Спочатку виготовили крила майбутньої пташки. Важливим елементом виявилося формування голови та каркасу тулуба, адже саме на ньому будуть триматися усі елементи. Також кожна учасниця працювала над створенням пташиного хвоста. Саме від його правильної форми залежить центр ваги майбутнього птаха, який повинен триматися у повітрі при підвішуванні, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова. – Аби надати пташці яскравого весняного забарвлення та зафіксувати каркас, учасниці використали техніку ручного ткацтва. Акуратно панянки прокладали між крихкою соломкою вовняну нитку.
Завершальним етапом стало кріплення тонкої нитки для підвішування пташки до стелі. Ось тут і розпочався самий складний процес, адже потрібно було розрахувати те єдине місце на тулубі, яке б тримало крилате диво у повітрі. Трошки понервувати, потім згадали фізику і одразу заспокоїлися від отриманого результату!”.
“Веснянки” готові летіти додому і нести тепло у родини.