Про екологічні проблеми міста Миколаєва

21:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На думку активних громадян Миколаєва, головними екологічними проблемами міста є такі.
⚠️ Деградація зелених зон та їх недостатня площа. Потрібна інвентаризація наявних зелених зон, створення системи догляду за ними, озеленення промислових зон та ділянок комунальної власності.
⚠️ Відсутність сортування твердих побутових відходів (ТПВ). У місті немає системи сортування, сертифікованих місць збору ТПВ та небезпечних відходів, а також заводу з переробки відходів, який відповідає вимогам найкращих доступних технологій.
⚠️ Забруднення атмосферного повітря. Фіксується регулярне перевищення гранично допустимих концентрацій формальдегіду, забруднення дрібнодисперсним пилом.
⚠️ Відсутність достатньої кількості комунального пасажирського транспорту, що призводить до збільшення викидів від приватного. Відсутність велодоріжок. Перевантаження вулиць міста транспортом.
⚠️ Відсутність достатньої кількості штучних водойм як елементу зелено-блакитної мережі міста, яка здатна пом’якшити наслідки кліматичних змін. Також йшлося про проблеми з водопостачанням та водовідведенням: стан каналізаційної системи викликає занепокоєння містян; необхідна розробка нових свердловин із питною водою та доведення до ладу наявних свердловин-бюветів.
Цей перелік був з’ясований під час воркшопу, який провели в березні за сприяння Миколаївська міська рада. До участі у воркшопі запросили усіх, хто має власну думку щодо екологічних проблем міста. Широке анонсування події в соцмережах за тиждень до дня заходу дозволило долучити усіх охочих. Вдячні всім, хто відгукнувся і взяв участь в роботі!
Тепер фахівці працюють над тим, щоб проблеми, які турбують громадськість, та їх рішення стали частиною Майстер-плану Миколаєва.
💚
Проєкт «Посилення громадської участі у зеленому відновленні Миколаєва» реалізується в рамках програми «Демократія і належне врядування», що здійснюється Міжнародний фонд “Відродження”.