Про це йдеться на сайті Офісу президента, указ №№143/2024.
“Література”
- Дмитро Лазуткін за книгу поезій “Закладка”;
- Ярина Чорногуз за книгу поезії “[dasein: оборона присутності]”
“Публіцистика, журналістика”
Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм “20 днів у Маріуполі”).
“Музичне мистецтво”
- Джамала — за альбом Qirim;
- композиторка Кармелла Цепколенко — за кантати “Читаючи історію” за поезією Оксани Забужко, “Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?” за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки та контрабасу, Симфонію № 5.
“Театральне мистецтво”
Іван Уривський, Тетяна Овсійчук, Сусанна Карпенко за виставу “Конотопська відьма” за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
“Візуальні мистецтва”
Андрій Єрмоленко — серія робіт “Ukrainian resistance // Український опір”.
Указом президента також встановити, що розмір премії цього року — 429 тисяч гривень кожна.
Лауреати у 5 з 7 категорій
Цьогоріч не визначили лауреатів із двох категорій: літературознавства і мистецтвознавства та кіномистецтва, хоча претенденти були.
Голова Шевченківського комітету Євген Нищук зазначив, що за положенням, якщо у категорії декілька претендентів набрали велику кількість голосів, то комітет може оголосити лауреатами Шевченківської премії одразу обох, і разом з тим не визначити переможця або переможницю в категорії, де номінантам не вистачило голосів.
Національна премія України імені Тараса Шевченка, або Шевченківська премія — державна нагорода України, заснована у 1961 році. Вручається за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва.
Одна людина може отримати нагороду раз за життя. Присуджує відзнаку президент України на підставі рішення комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.