Польща може розширити ембарго на українські продукти

14:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Польща може розширити список українських продуктів, заборонених до імпорту в країну, якщо влада України загострюватиме конфлікт. Про це сказав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє РАР у середу, 20 вересня.

Моравецький нагадав, що Польща була першою країною в Європі, яка відкрилася для українських біженців і потім всіляко допомагала Україні.

“Після всього цього ми не можемо чути якихось двозначних, а дехто вважає – однозначних заяв, які зводять нас до ролі байдужої держави”, – заявив він.

Моравецький підкреслив, що Польща вірить у перемогу України і допомагає їй, але інтерес поляків буде важливішим для уряду країни.

“Так буде незалежно від того, що говорить будь-хто у світі, тому що ми не кланяємося тим, хто зі Сходу чи Заходу, ми діємо тільки в інтересах поляків”, – заявив прем’єр.

Він запевнив, що Польща готова надалі допомагати Україні, але не ціною “дестабілізації польського ринку”. З цієї причини уряд вирішив запровадити ембарго на українське зерно, хоча на це не було надано згоди Єврокомісії.

Прем’єр-міністр наголосив, що ембарго зберігатиметься доти, доки не буде розроблено “механізмів співпраці”.

“Попереджаю владу України: якщо вони загострять конфлікт, ми додамо ще більше продуктів до заборони на експорт на територію Польщі”, – резюмував Моравецький.