Після трагедії на Каховській ГЕС з-під води з’являються різноманітні історичні та археологічні знахідки

18:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Після трагедії на Каховській ГЕС з-під води з’являються різноманітні історичні та археологічні знахідки. Відомо, що водосховище розташовувалося на особливій території серед українського степу, яка була свідком багатьох історичних подій та отримала назву Великий Луг.

Про це повідомила Спілка археологів України. Наприклад, журналіст і блогер Денис Казанський поділився фото німецької каски та зброї, зазначивши, що ці знахідки були виявлені у районі Нікополя.
В околицях Нікополя знаходять давній посуд, вироби з металів, корабельні деталі тощо.

“Прогнозуємо, що незабаром буде сплеск торгів знахідками з цих територій на різноманітних аукціонах. Хотілося б помилятися”, – відзначили у спілці.

Також у селі Покровському, на дні Каховського водосховища, ймовірно, знайшли рештки Покровської Січової церкви.

Покровська Січова церква – що про неї відомо: у 1734-1775 роках на місці сучасного села Покровське існувала Нова Січ (або Підпільненська Січ). Січ являла собою місто-фортецю, оточену валом та палісадами. Вона складалася з трьох частин: передмістя, брами і Коша — головного укріплення, де довкола січового майдану розташовувались 38 куренів. Між куренями, затокою Уступ та річкою Підпільною розмістився Внутрішнй Кіш. Тут знаходились будинки кошового отамана та січової старшини, військова канцелярія, скарбниця, будинки духовенства, а також соборна Січова церква Покрови Божої Матері.

Згодом на місці старої дерев’яної збудували кам’яну церкву, яка існувала до 1954 року, коли була затоплена водами Каховського водосховища, як і частково саме село. Перед тим як зруйнувати і затопити церкву, представниками радянської влади було вивезено більшість реліквій з неї. Але дещо місцевим мешканцям вдалося зберегти. І зараз ці реліквії знаходяться у Покровському музеї. А саме: ключ від січової церкви, мінеї розп’яття, кухоль запорізьких козаків, козаціькі люльки, рештки шаблі тощо.