Особливий контакт із США і не тільки: чому Зеленський зробив ставку на Сирського у війні та що стоїть за звільненням Залужного

12:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський і тепер уже колишній головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний не довіряли один одному. Окрім того, останній постійно вимагав від керівництва країни нових ресурс, як пише OBOZ.UA. 

Останнім та головним чинником у розколі між Зеленським та Залужним стало прохання генерала мобілізувати більше солдатів, вважають аналітики Washington Post. Видання посилається на коментарі українських та американських посадовців, знайомих із ситуацією.

Чому звільнено Залужного

В РФ значно більший військовий ресурс, ніж в України. Для перемоги Київ повинен мобілізувати не менш як 500 тисяч воїнів. Саме такі вимоги були у головкома Залужного. Як відомо, Зеленський відмовився від призову такої кількості людей.

Також Залужний має репутацію людини, яка не боїться висловлювати свою думку. Це призводило до періодичних сварок із його західними колегами. Зокрема, з колишнім головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Марком А. Міллі.

Ще одною причиною звільнення Залужного посадовці США вважають його харизматичність. На їхню думку, недовіра Зеленського до головкома частково базувалась на підозрах, що Залужний має політичні амбіції.

Чому обрано Сирського

Головним чинником обрання командувача Сухопутних військ Олександра Сирського на посаду Залужного на Заході вважають лояльність до президента України. Окрім того, відзначаються особливі стосунки українського військового зі своїми західними колегами.

Сирський більш доступний для деяких американських командирів. Він має особисті взаємини з головою Європейського командування США генералом Крістофером Каволі. Саме останній керує зусиллями Пентагону з навчання та оснащення української армії. “Під час літнього контрнаступу України Каволі тижнями не міг достукатися до Залужного”, – цитує видання людей, знайомих із ситуацією.

Хто такий Сирський

Новий головнокомандувач Збройних сил України має звання генерал-полковника; з 2019 року до останнього моменту був командувачем Сухопутних військ ЗСУ. А починав службу військовий ще у 1986 році, у званні командира мотострілецького взводу.

Окрім бойового, має дипломатичний досвід – саме Сирський у командному центрі Збройних сил відповідав за співпрацю з НАТО.

У Сирського є особливий стиль командування. Аналітики вважають генерала прихильником децентралізованого командування, який веде детальне планування (за принципами армій НАТО), а також використовує елементи обману та раптовості.