ОЛЕНА КУРАСА: Дерева – у полоні

21:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

І знову – про “зелених друзів”. А як інакше? Це літо показало, що жити в засушливому місті, де температура повітря за вікном майже +40, неможливо, якщо не ховатися у тінь дерев. Але далеко не всі це розуміють. І, схоже, не зрозуміють, як і ситий голодного.

У Миколаєві при реконструкції магазинів стовбури дерев забетонували та засипали сміттям. Про це пишуть “Преступности.НЕТ”.

Будівельники під час реконструкції магазинів по проспекту Центральному забетонували та засипали будівельним сміттям стовбури дерев.

Про це свідчить скарга мешканки Миколаєва у групі Contact center при Миколаївській міській раді.

Жінка хвилюється, що такі дії у подальшому призведуть до відмирання дерев, тому попросила розчистити стовбури до їх попереднього стану.

“По проспекту Центральному 158-а, неподалік вулиці 3-я Слобідська, під час реконструкції будівель засипали будівельним сміттям, грунтовою масою стовбури дерев, зокрема, їх кореневу шийку. Такі дії незабаром призведуть до всихання дерев – досвід практиків та фахівців-арбористів. Прошу вжити заходів чи зобов’язати підрядника розчистити стовбури дерев (платанів) до їх попереднього стану, прибрати грунтово-будівельну масу та розчистити стовбури дерев, щоб їх коренева шийка була на поверхні”, – написала вона.

“А скільки сміття навколо, місто на сміттезвалище перетворили.

Скільки б казахи, датчани ….грошей не давали, доки самі не навчимося господарювати, ніхто нам не допоможе, так і будемо жити в помиях”, – пишуть користувачі Фейсбук під цією публікацією.

“Треба апелювати до влади, але самі будівельники, власники магазину місто геть не люблять? Як же так можна? Нехай поліція приведе їх і змусить все це прибрати”.

“Мабуть, залишився бетон, і його нема куди було подіти. Де той виконроб, який прийняв геніальне рішення?”, – це вже більш схоже на правду.

“Чого багатії крадуть наш тротуар? Хто дозволив?”, – це хтось радикально і войовниче налаштований на «революційну ситуацію»…

“Ні, не люблять наші люди своє місто. Може, Євросоюз дасть їм гроші, щоб приїхали й подивилися, як там люди акуратно працюють. Жодної пилинки на місці будівництва не залишається”.

Ні, не приїдуть і не подивляться. Хоч можновладці частенько катаються по Європах, де ставлення до озеленення зовсім інше.

“Потім знайдуть фірму, яка все відколупає за мільйон, а наступна погрузить, а ще одна вивезе…”, – не безпідставно припускають інші.

“Это у нас, в степной зоне, где каждое дерево высажено вручную. Да в такую жару! Что потом? Хоть потоп?”.

“А напротив “Сенсея” уничтожили хвойных аллею – только за это можно было забыть дорогу в этот магазин”.

Так, це по-європейськи. Бойкот тим, хто плює людям в очі.

“Такое впечатление, что это вредительство. Наглое, циничное, на глазах у всего города. Пока городская громада будет молчать, нас и дальше будут игнорировать. Пилить здоровые деревья на дрова, уничтожать все живое вокруг, заваливать мусором, рисовать краской велодорожки и думать что горожане не видят и не понимают”. Це вже скрита погроза…

“А что ненормально? Деревья уже большие, корни в земле, в чем проблема?”. Лише один користувач заступився за горе-будівельників. Мабуть, він один з них чи приїжджий. Бо справжнім миколаївцям до вподоби і платани, і тополі, які рятують від спеки. Нехай вони і “алергічні”.

ВОЛОНТЕРИ – НА ВИХІД! НАСТАВ ЧАС ТАНЦЮВАТИ

У Миколаєві волонтерів, які роздають гумдопомогу, виселяють із БК: там хочуть «співати й танцювати». Про це пишуть “Новини-N”.

Скандал розгорівся навколо Будинку культури в Кульбакіно. На сполох забили волонтери, які розміщувалися в БК з минулого року. Зараз їм дали вказівку звільнити приміщення, з чим вони не згодні.

При чому, до редакції «Новин-N» звернулися не вони, а саме місцеві жителі, які не бажають втрачати волонтерський хаб. Вони повідомили, що волонтерам чітко обмежили терміни: з 1 вересня активісти, які допомагають людям, мають повністю звільнити приміщення, надані їм безкоштовно.

У відповідь на це волонтери зібрали безліч підписів місцевих жителів, які виступили проти «виселення», адже якщо волонтерський центр не матиме місця, то не зможе більше допомагати тим, хто цього потребує, в мікрорайонах Кульбакіно та Широка Балка.

«На початку війни волонтерський центр (ВЦ) працював як філія міжнародної організації «Червоний Хрест». Тоді в Кульбакіно проживало близько 800 осіб. Майже всі – люди похилого віку, які змушені були жити під щоденними обстрілами окупантів. Зараз ми допомагаємо близько 10000 пенсіонерів, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, людям похилого віку, переселенцям зі зруйнованих сіл Миколаївської та Херсонської області, м. Херсона, – всім, хто потребує допомоги», – розповіли в центрі.

ВЦ став великим хабом з видачі гуманітарних речей, у тому числі, інвалідних візків, ходунків на колесах, милиць, тростин для ходьби, памперсів для дітей та дорослих, медикаментів першої допомоги, білизни, матраців, подушок, ковдр.

Активісти зазначили, що іншого безкоштовного приміщення для надання допомоги вони не знайшли. Грошей на оренду приміщення волонтери не мають, а просити їх у бідних пенсіонерів вони не збираються. Ба більше, коли волонтери попросили залишити їм хоча б частину холу, то теж почули різке «ні».

«Що зараз важливіше: пісні та танці, чи допомога людям? Ми впевнені, що культурний розвиток міста має продовжуватися. Але коли зіставити першочерговість такої необхідної допомоги людям та концертів на сцені Будинку культури, під час війни усі обирають перше. Єдине, що може зробити корисного сьогодні керівництво Будинку культури, – це всіляко сприяти тим, хто безоплатно та самоорганізовано допомагає мешканцям мікрорайонів буквально виживати», – наголосили у благодійному фонді.

«Новини-N» звернулися за коментарем до в. о. директора БК Зої Чвіль. Чиновниця повідомила, що у волонтерів благодійного фонду немає жодних підтверджуючих документів, а отже — і підстав розміщуватись у БК.

«Ми не можемо їх там залишити, – каже очільниця культурного закладу. – Вони не мають документів, що вони волонтери. Вони не зареєстровані ні в якому центрі, не оформлені. Я їм говорю: що ви вимагаєте, ви – ніхто! Їх попередній директор пустив просто так, а тепер ми не можемо нічого зробити. Нам треба співати, танцювати, займатися»..

В. о. директора також пояснила: зараз діти масово повертаються, їм необхідно створювати умови для розвитку, а волонтерський штаб «захаращував» приміщення старими речами та продуктами харчування.

Чвіль зазначила, що благодійному фонду пропонували інші приміщення, проте щойно ставало зрозуміло, що за приміщення доведеться платити, — волонтери одразу ж відмовлялися. При цьому залишати організацію в приміщенні будинку культури більше неможливо: БК починає роботу за своїм прямим призначенням.

«У нас вказівка ​​зверху – почати працювати як належить. Я тут з 1996 року, будувала цей Будинок культури. Я хочу, щоб у мене діти займалися, а не бігали безпритульні. Вони тут хоч пару годин займатимуться, і то добре. А їм (волонтерам) цього не зрозуміти, вперлися і все, хоч зараз багато кульбакинських дітей повернулося», – підсумувала в. о. директора.

До речі, ці волонтери – якраз зареєстрована організація. Називаються БО “Благодійний фонд “Волонтери Кульбакіно”. Документи в порядку, з печатками та підписами. Так що слова  директорки про “неоформленість” та “незареєстрованість” – це відверте перебільшення.

“Волонтеры тоже полезное дело ведут, многие люди пострадали, дома разбомбили, там и пропали вещи, а сколько затопило! Ну не выбрасывать же в мусор вещи. Надо же им предоставить  какое-то помещение”.

Звісно, при бажанні міської влади цей конфлікт можна “розрулити”, як то кажуть, на раз. Підкреслюю: при бажанні.

“Приміщення має використовуватись за цільовим призначенням, жодних юридичних підстав для нецільового використання БК нема. Керуємось нормами чинного законодавства України. Вивчення законів і дотримання їх  стосується кожного!”.

Це пише в коментарі, особа, яка, схоже, кровно зацікавлена в культурному зростанні тих самих дітей, які більшою частиною і навчатися-то будуть онлайн. А бомбосховище в БК є? Як з ним? Воно надійне? Може ще з барабанами, як у Києві? Для співу й танців це якраз пасує…