«Не здаватися!» – девіз Олексія Вадатурського

18:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 

Символічно, що саме в Миколаївському музеї суднобудування і флоту відкрилася виставка «Хлібний капітан України». Так називають Олексія Вадатурського, пам’яті якого присвячена нова експозиція музею. Людині, яка практично відновила славу Миколаєва як міста суднобудівників… людині, яка створила успішну та потужну компанію «Нібулон», а десять років тому, завдяки Олексію Вадатурському, в місті корабелів з’явився новий Суднобудівно-судоремонтний завод «Нібулон».

Сьогодні «Нібулон» є лідером ринку зернового експорту в Україні та власником найбільшого в країні флоту. Ровесник Незалежності України, «Нібулон» всі наступні роки керувався принципом «бути якомога ближче до фермерів»: компанія будує неймовірну мережу зерносховищ і перевантажувальних терміналів, об’єднаних потужною системою логістики, яка включає авто-, залізничний транспорт та фірмову особливість – власний змішаний річково-морський флот.

Про Олексія Опанасовича та його безцінний внесок в розвиток економіки України та Миколаєва говорили всі учасники заходу. Оглядали експонати, згадували Героя України, дякували за все, що він зробив для міста. Виставка зібрала понад сотню миколаївців, які особисто знали Олексія Вадатурського, працювали з ним, вчилися в нього.

Один з його учнів Богдан Музика сьогодні очолив Суднобудівно-судоремонтний завод «НІБУЛОН». Він згадав, як у 2009  році став частиною великої команди СП «Нібулон» і був свідком трансформації, коли ідея, яка зародилася у Олексія Опанасовича, доходила до переможного фіналу. Тоді зі стапелів заводу вийшла перша новозбудована «нібулонівська» баржа. За десять років реалізації програми відновлення суднобудування збудовано майже 80 одиниць флоту.

«Не здаватися!» – це був життєвий девіз мого керівника Олексія Вадатурського. Маю двояке відчуття. З одного боку, приємно бути в історичному місці. З іншого – взагалі, непросто стояти тут і говорити вже про цю особу, як про історію. Тому що це людина, яка мала б цю історію творити, розвивати, в тому числі, примножувати. Історію України та Миколаєва», – сказав Богдан Музика. Він запропонував громаді Миколаєва підтримати ідею «Нібулону» перейменувати одну з вулиць міста на вулицю імені Олексія Вадатурського.

Ще один цікавий факт озвучили для присутніх на відкритті виставки. Якщо в 2003-2004 роках Україна експортувала 2,5 тонн кукурудзи на рік, то після введення в дію нових потужностей «Нібулона» ця цифра зросла до 30,5 мільйонів за останні роки. Головне, що підприємство працює попри війну, попри економічну нестабільність. Олексій Вадатурський з самого початку повномасштабного вторгнення не покинув рідний Миколаїв, допомагав та підтримував ЗСУ. Але саме війна і забрала життя Олексія Вадатурського та його дружини Раїси Михайлівни. Ворожий снаряд потрапив у його оселю в Миколаєві в ніч проти 31 липня 2022 року.

… Авторка проекту, завідувачка експедиційного відділу музею Олена Пучинян провела для присутніх на заході екскурсію та розповіла про історію успіху засновника компанії. Експозиція працюватиме до кінця року. На базі виставки плануються проводити музейні уроки, інтерактивні заняття та майстер-класи для учнівської молоді.

Олена Івашко. 

Фото автора.