Миколаївські порти вже майже півроку готові до відновлення роботи в рамках «зернової ініціативи» – Кім

16:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Нибулон, зерновой коридор, порт
СОММ FILE Портовий перевантажувальний термінал зернових і масляних культур ТОВ СП "Нібулон" в м. Миколаїв, в середу, 21 березня 2007 р. Фото Олександра Синиці / УНІАН

Миколаївські порти вже майже півроку готові до відновлення роботи в рамках «зернової ініціативи». Але доєднання Миколаївщини до зернового коридору не допускають росіяни.

Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі національного телемарафону сказав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, передає Інше ТВ.

– Ми готові до приєднання (до «зернової ініціативи» – прим.ред.), ми готові вже майже півроку. Інфраструктура готова для повного відновлення роботи. Я вважаю, що для світу і для нас це вкрай важливо. Але росіяни теж розуміють, що нам це важливо, і не хочуть долучати Миколаїв до зернового коридору. Але передумови для роботи миколаївських портів зараз є всі. Має бути політична воля, домовленості чи дозвіл, я не знаю, як це правильно сформулювати. Але росіяни не хочуть це робити і зараз відмовляють нам в цій можливості, – сказав Віталій Кім.

Також Кім повідомив, що ЗСУ вдалося ускладнити росіянам обстріли Миколаївщини з території Кінбурнської коси, проте про деокупацію говорити ще зарано.

Як повідомляло Інше ТВ, 17 квітня російська сторона вдруге заблокувала інспекції суден в територіальних водах Туреччини.