Миколаїв відновлює роботу за грантовою угодою з ЄІБ: модернізують мережі водопостачання та водовідведення

17:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Місто продовжить роботи в рамках інвестпроєкту з Європейським інвестиційним банком щодо модернізації мереж водопостачання та водовідведення.

Кілька років тому ЄІБ схвалив грант для міста у розмірі 5 млн євро. Тривалі процедурні процеси, а потім повномасштабна війна затримали реалізацію проєкту. Як повідомив директор МКП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко в ефірі ТРК “МАРТ”, зараз питання зрушило з місця. За проєктом вже надійшло майже 90% обладнання. Планують невдовзі розпочати роботи.

У рамках угоди місто реалізує наступні програми. Перша, пілотна – секторизація мережі водопостачання в мкрн. Ліски та Намив. Йдеться про облік води, яку постачають в мікрорайони. Це дозволить виявити втрати та приховані витоки.
“Зараз є втрати, які ми не бачимо. Наприклад, коли люди кажуть “немає тиску”, фахівці виходять на місце зі спеціальними приладами та обстежують мережі. Після секторизації водорозподільної мережі, встановлення водомірів та запірної арматури ми зможемо відслідковувати весь мікрорайон”, – пояснив Борис Дуденко.

Він також повідомив, що місто вже має пропозиції від інших донорів, і після вдалої реалізації пілотної програми буде можливість зробити це і в інших районах.

Друга частина проєкту в рамках угоди з ЄІБ передбачає заміну насосного обладнання на 2 станції підйому на очисних спорудах. За словами Бориса Дуденка, для міста це дуже важливі роботи.

“Ми перейдемо на низьковольтне обладнання, що дасть можливість економити на цій ділянці від 20% електроенергії. Це дуже серйозна цифра. Крім того, зможемо під’єднати потужний генератор, наданий нам минулого року. Місто стане більш автономним у випадку блекауту, відключення електроенергії”.