Мигіївська громада: життя триває

19:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

мигийские пороги

Всупереч війні територіальні громади Миколаївщини продовжують жити і розвиватись, пристосовуються до воєнних умов, допомагають армії, надають допомогу переселенцям і в той же час приділяють увагу власним проблемам.

Мигіївська сільська територіальна громада знаходиться в Первомайському районі Миколаївської області. Адміністративний центр – село Мигія. Це відома на всю Україну туристична локація, яка завжди приваблювала численних любителів рафтингу, альпінізму, “зеленого” відпочинку. Ще б пак! Мигія розташована на території Регіонального ландшафтного парку “Гранітно-Степове Побужжя”, який визнаний одним з 7 природних див України!

Громада була утворена 9 серпня 2018 року шляхом об’єднання Мигіївської, Романово-Балківської та Софіївської сільських рад Первомайського району. Сьогоді вона налічує 2 селища та 11 сіл. Голова громади – Володимир Базалук.

***

На щастя, Первомайський район знаходиться далеко від лінії фронту, не дуже докучають йому “шахеди” та ракети, тому життя громади можна назвати більш-менш спокійним. Але це зовсім не означає, що люди стоять осторонь всеукраїнської біди.

Тому не випадково депутатами Мигіївської сільської ради було прийнято рішення про виділення коштів на придбання обладнання і предметів довгострокового користування для потреб Збройних сил України та територіальної оборони. Виділена сума склала 1 млн. грн.

Протягом жовтня-грудня відбувалися тендерні закупівлі обладнання, в результаті було придбано три безпілотні літальні апарати на суму 665800,00 грн; 8 акумуляторних батарей на суму – 19920,00 грн; FRN-дрони (10 одиниць), а також шоломи, тепловізори, бінокль і прожектор, антенні підсилювачі та інше.

Рішенням сесії Мигіївської сільської ради від 19 липня 2023 року внесено зміни та доповнення до програми «Турбота» – таким чином громада дбає про поліпшення соціального захисту громадян. В першу чергу зміни стосуються учасників війни. Для надання матеріальної допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення під час виконання бойового завдання в умовах воєнного стану, виділено кошти в сумі 300 тис. грн. Матеріальна допомога виплачується на період лікування військовослужбовців – у розмірі 10 тис. грн. на місяць. Станом на 1 грудня 2023 року за підтримкою звернулися 13 військовослужбовців, яким надано допомогу в сумі 132604 грн.           

Працівники та учні загальноосвітніх закладів Мигіївської громади приймають участь у волонтерській діяльності, допомагаючи ЗСУ. Зокрема, Бандурський заклад загальної середньої освіти взяв участь у благодійному ярмарку, який проводила Миколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування “Молодь – майбутнє нації” в місті Первомайськ. Зібрані кошти пішли на придбання авто для ЗСУ.

До того ж, шкільний заклад приєднався до всеукраїнського мегазбору пластикових кришечок (захід був організований за ініціативи Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА), а також взяв участь у актуальній ініціативі ГО «Місто майбутнього». Підсумок цієї масштабної діяльності – 3 млн кришечок (а це – 6 тонн пластику) “в обмін” на розвідувальний БпЛА для Збройних Сил.

Окрім цього, всі працівники навчального закладу постійно підтримують  військових та неодноразово збирали волонтерську допомогу на фронт – до Дня захисника і захисниці України та “Великодній кошик” для ЗСУ.

***

Дуже важливим кроком було створення комунального підприємства «Місцева пожежна охорона» Мигіївської сільської ради. Враховуючи небезпеку від можливих обстрілів, виникнення природних пожеж, – питання з їх гасіння, невідкладне реагування на пожежі, надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на об’єктах і територіях громади стоїть дуже гостро.

Саме тому 12 жовтня 2023 року в с. Софіївка Мигіївської територіальної громади Первомайського району відбулося відкриття нового підрозділу місцевої пожежної охорони. Сьогодні тут працюють 4 пожежники та 4 водія, які заступають на добове чергування. На озброєнні хлопці мають пожежний автомобіль ЗІЛ-130. Всі вони пройшли професійно-технічне навчання в аварійно-рятувальному загоні ДСНС та  здобули практичні  знання і навички на базі 23-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

На жаль, у воєнний час ніхто в Україні не застрахований від ворожих нападів. Отже громади про всяк випадок повинні бути готові до надзвичайних ситуацій. З метою вивчення готовності і дієздатності Первомайської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру) силами Мигіївської територіальної громади було проведено штабне тренування з практичним розгортанням проміжного пункту евакуації в с. Мигія. В ході тренувань здійснювались заходи щодо організації роботи контрольно-пропускного пункту, розподілу населення, яке прибувало. Також фахівці показали готовність до вимірів дозиметричного контролю та індивідуальної обробки  евакуйованого населення та техніки.

Для належної роботи проміжного пункту евакуації за кошти місцевого бюджету було придбано необхідні матеріали та засоби, а саме: захисні костюми, дозиметри, протигази та індивідуальні засоби захисту. Всього на це було витрачено 287 тис. 470 грн.

***

Актуальне питання – облаштування укриттів, тому для забезпечення безпеки працівників та вихованців в Лисогірському дошкільному навчальному закладі облаштовано найпростіше укриття, балансоутримувачем якого є ПП «Шевченко». Ремонтні роботи виконано силами працівників самого закладу. Обладнання закуплено за кошти, виділені Мигіївською сільською радою. Укриття забезпечене електроживленням, штучним освітленням і резервним електроживленням та освітленням від генератора. До сховища мають вільний доступ особи з інвалідністю – під’їзд обладнано пандусом.

За відсутності системи водопроводу на даний момент сховище забезпечено фасованою негазованою водою промислового виробництва та ємністю для технічної води. Для задоволення потреб дітей у безпечній та якісній воді закуплено разові склянки.

Також за відсутності системи каналізації облаштовано туалетне приміщення, що забезпечено двома біотуалетами. Санітарні вузли обладнано двома умивальними раковинами. На даний момент укомплектовано аптечку першої невідкладної допомоги, створено запас миючих та дезінфікуючих засобів.

Для укриття учнів та працівників Бандурського ліцею відділ освіти, культури, спорту та туризму Мигіївської сільської ради встановив швидкоспоруджувальну захисну споруду цивільного захисту модульного типу (найпростіше укриття). Вартість виконаних робіт становить 1834.91 тис. грн., виділення коштів було проведено з місцевого бюджету.

***

На сесіях сільської ради також було прийнято декілька важливих рішень щодо господарських питань. На території Софіївського старостинського округу та в с. Мигія в жовтні проведено санітарну чистку криниць загального користування. Загалом виконані роботи на 11 криницях. В селі Софіївка – по вул. Вишнева, Лісова, Кузнечна, Центральна; в селищі Бандурка – по вул. Миру, Кринична, Садова. В селі Мигія – по вул. Гранітна та Первомайська.

В  Лисогірському ліцеї проведена заміна двох твердопаливних котлів НІССУ-5 та подана заявка до ТОВ «ЧЕТЦ» на первинний повний технічний огляд. У Бандурському ліцеї була проведена закупівля твердопаливного котла і вже завершені роботи по його встановленню.

Також за рішенням сесії  Мигіївської сільської ради надано субвенцію  КП «Первомайський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Кам’яномостівської сільської ради в сумі 50854 тис. грн. Ці гроші спрямовані на оплату послуг поточного ремонту електрозабезпечення з підключенням резервного живлення амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Лиса Гора.

***

Багато уваги приділяють в громаді роботі з учнівською молоддю. На засіданнях стипендіальної комісії було визначено кандидатів серед обдарованих учнів – вони отримали одноразову грошову винагороду та стипендії за досягнення високих результатів і творчих здобутків у освіті, літературі та мистецтві, спорті, формуванні творчої майстерності.

Спортивна робота зі школярами – також в пріоритеті. Учні Лисогірського ліцею під керівництвом педагога О. Бєлєнцова брали активну участь у позакласних заходах: «Олімпійський тиждень», «Олімпійський урок», «Козацькі забави», «Тиждень фізкультури та спорту»; участь у обласному онлайн-челенджі з ігрових видів спорту “Віртуозний м’яч”; спортивних змаганнях “Козацький гарт – 2023” та інших. На обласному етапі Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт» в м. Нова Одеса спортсмени громади зайняли почесне ІІІ місце. А Бандурський загальноосвітній заклад брав участь у спортивному заході «Спорт – це моє життя» до Дня працівників освіти та отримав нагороду за високу активність.

Розповімо і про маленьких. Активність на ігровій локації впливає на всі важливі сфери дитячого розвитку. Зважаючи на це, в селах Романово-Балківського старостинського округу особлива увага приділяється облаштуванню та належному утриманню дитячих ігрових майданчиків.

Перший майданчик був встановлений в селі Генівка ще в 2010 році. Тоді його облаштували спонсори. А в період з 2015 до 2020 року (вже за бюджетні та спонсорські кошти на умовах співфінансування) були створені ігрові локації для діток в Романовій Балці та Іванівці.

Довгоочікуваний дитячий майданчик в нинішньому році з’явився в с. Соколівка. Всі роботи по виготовленню конструкцій, доставка та установка, огорожа, цемент, фарби, матеріали для лавок оплачені благодійниками.

Тепер єдиною турботою про майданчики є їх утримання, дрібний ремонт та створення естетичного вигляду з метою надання дітям безпечного середовища для гри, розваг та соціальної взаємодії – вважають жителі Мигійської громади.

***

Незважаючи на війну, продовжуються роботи з реалізації проєкту «Капітальний ремонт водопровідної мережі в селі Софіївка Первомайського району Миколаївської області». Вартість проєкту складає 18098,558 грн.  Реалізація цього важливого для громади ремонту почалась ще у 2020 році, за два роки (2020-2022) було профінансовано робіт на суму 2448524 грн; у 2023 році – на суму 2933512 грн.

Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України № 817 від 13.09.2023 року цей проєкт внесено до Переліку проєктів, що фінансуються за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам у рамках Надзвичайної  кредитної  програми для  відновлення України.

Також в самому селі Мигія проводяться роботи по проекту «Капітальний ремонт водопровідної мережі в с. Мигія по вул. Скаржинського». З місцевого бюджету вже профінансовано робіт на суму 2377444,18 грн.

***

Розповідаючи про заходи, які стосуються соцзахисту, треба відзначити, що Мигіївська сільська рада долучилася до щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», коли тисячі громадян, державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.

В рамках акції 30 листопада 2023 року представники БФ «Любисток» провели лекцію «Ілюзії бувають різні» з метою запобіганням проявів торгівлі людьми. В заході прийняли участь внутрішньо переміщені особи, представники старостинських округів, спеціалісти відділу соціального захисту населення, служби у справах дітей та комунальної установи «Центр надання соціальних послуг».

***

7 грудня в День місцевого самоврядування до громади звернувся Мигіївський сільський голова Володимир Базалук. Він висловив вдячність депутатам ради, працівникам місцевого самоврядування, які демонструють самовідданість у роботі, професіоналізм, відповідальність і щедрість душі.

Щирі слова подяки він адресував підприємцям, які постійно допомагають вирішувати нагальні проблеми, що виникають  в громаді. Серед добрих справ благодійників – співфінансування поточного ремонту асфальтного покриття в селищі Бандурка та селі Лиса Гора, ремонту  доріг в селі Генівка.

Також підприємці прийняли участь у співфінансуванні ремонту  захисного укриття в дитячому садочку «Колосок» в с. Софіївка. А керівник  ПП «Шевченко» надав  дозвіл на облаштування найпростішого укриття в своєму приміщенні –  для вихованців  та працівників дитячого садочку «Світлячок» (с. Лиса Гора), що дає змогу вихованцям  відвідувати дитячий заклад.

Голова подякував також жителям громади, які постійно та посильно допомагають в проведені різноманітних акцій, спрямованих на допомогу  Збройним силам України, в тому числі Дмитру Фреїшину та Олегу Коваленко, що організували збір коштів та придбали два човни з двигунами для ЗСУ.

– Добре, що наш світ тримається на таких чуйних людях, які опиняються поряд у скрутний період. Дякуємо всім за підтримку. Ця допомога дуже важлива і не буде забута. Як би сильні ми не були – підтримка збільшує наші сили! – впевнений Володимир Базалук.

Наталія Христова.