Місто побудує нову тепломережу по вул. Пограничній, аби замінити аварійні трубопроводи Миколаївської ТЕЦ

18:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Місто підготувало проект будівництва тепломережі по вул. Пограничній. Нова інфраструктура має замінити аварійні мережі Миколаївської ТЕЦ. Таким чином планується вирішено питання стабільного  теплопостачання для майже 150 тис. містян, яких обслуговує ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ».

Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

«Ми винесли уроки з цього опалювального сезону. Абсолютно очевидно, що деякі ділянки тепломереж ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ” є зношеними і непридатними для використання у наступному опалювальному сезоні. Так само зрозуміло, що підприємство не зможе ні замінити такий об’єм мереж, ні поремонтувати їх», – зазначив Олександр Сєнкевич.

Тепломережа по вул. Пограничній зношена на понад 80%. Лише за останні два роки було виявлено понад 30 поривів, а початок поточного опалювального сезону виявився вкрай складним та непередбачуваним як для підприємства, так і для містян.

«Щоб уникнути таких ризиків у подальшому, ми збудуємо нову підземну магістральну теплову мережу по вул. Пограничній. Це буде магістраль від вул. Корабелів до вул. Маршала Василевського. Її протяжність – майже 7 кілометрів у двотрубному обчисленні, діаметр – 530 мм. Вартість робіт складе майже 536 мільйонів гривень. Так, це велика сума. Але це і крайня необхідність», – повідомив міський голова.

За проєктом передбачається будівництво нової тепломережі попередньо ізольованою трубою з перенесенням її з проїзної частини на зелену зону та встановленням нової запірної арматури на всі відгалуження.

Черговість будівництва визначена технічними умовами ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» відповідно до аварійності ділянок:

  • І черга: вул. Мала морська – 1 Слобідська
  • ІІ черга: вул. 1 Слобідська – Маршала Василевського
  • ІІІ черга: вул. Корабелів – Мала Морська

«Після завершення усіх робіт питання якісного та безперебійного постачання теплової енергії буде закритим для близько 150 тис. містян – споживачів ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», – зазначає Олександр Сєнкевич.

Нову теплову мережу передадуть на баланс нашого комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» для подальшого обслуговування.

«Місто вже завершило розробку проєктної документації, незабаром буде оголошено тендер. Будемо шукати донорів для реалізації ініціативи», – додав очільник міста.