Комфорт для водіїв, безпека пішоходів: у Миколаєві розповіли про реорганізацію дорожнього руху по вул. Нікольській

17:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Директор миколаївського комунального спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підприємства Григорій Патока в ефірі телеканалу «МАРТ» розповів про реорганізацію дорожнього руху по вул. Нікольській.

Нагадаємо, що 24 січня виконком міськради заборонив паркування транспортних засобів по Нікольській поза спеціальними кишенями на відрізку від Лягіна до Малої Морської.

Патока нагадав, чим була викликана необхідність реорганізації схеми руху. На відрізку від Малої Морської до Лягіна дві з трьох смуг руху постійно були зайняті припаркованими транспортними засобами. Особливої актуальності проблема набувала в часи пік. Крім того, Нікольською також рухається великовантажний транспорт, який міг би швидше проїжджати і не загороджувати проїзд, якби були вільними всі три смуги дороги. Тож на цьому відрізку постійно виникали затори, що тягнулися аж до Пушкінської. Там з проспекту Героїв України додається інший транспорт і в результаті вся Нікольська була дуже забита автомобілями.

«Була проблема по Нікольській від Пушкінської до Великої Морської. Особливо на перехресті з Великою Морською постійно були затори, зокрема, коли везли великі вантажі в порт Одеси. Тому щовечора патрульні були на місці та в ручному режимі регулювали проїзд», – нагадав Патока.

Тож на сьогодні рішенням виконкому був закритий один пішохідний перехід через вулицю Велика Морська, інші три переходи працюють. Силами КП було встановлено направляючі пішохідні огородження, а також збільшено фазу зеленого сигналу світлофорів до 25 секунд. Це дало змогу розвантажити вулиці Велику Морську та Нікольську. Тепер патрульна поліція для регулювання руху не потрібна — справляються світлофори.

Григорій Патока запевняє, що особливих нарікань від пішоходів не було — всі охочі мають змогу перетнути дорогу.

Якщо повернутись до рішення виконкому, то воно містило також звернення до власників бізнесу, чиї заклади працюють вздовж Нікольської, привести до ладу паркувальні кишені. Патока пояснив, що, згідно з ДСТУ, глибина цих кишень має бути п’ять метрів. Але наразі жодна не відповідає цим нормам. Директор КП зазначає, що праворуч по Нікольській від Соборної до Лягіна є можливість встановити паркування паралельно бордюру. Так само ліворуч перед Соборною можна встановити дві-три кишені. Інші ж паркувальні місця будуть закриті і дозвіл зупинятися там дадуть тільки після того, як кишені приведуть у відповідність до норм.

Якщо ці методи не допоможуть урегулювати рух, є варіант встановлення світлофору на перетині Соборної та Нікольської. Адже потік пішоходів тут хоч невеликий, але регулярний, і це заважає швидкому проїзду дорогою вантажівок. Встановлення на перехресті світлофору має додати комфорту як пішоходам, так і водіям і допоможе уникнути заторів. Тож поки фахівці спостерігають за обстановкою.