“Історію творять фанатики”: у Миколаєві відбувся перший показ документального фільму “Да Вінчі”

13:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві 13 квітня відбувся перший відкритий благодійний допрем’єрний показ документального фільму “Да Вінчі”, присвяченого пам’яті Дмитра Коцюбайла, командира батальйону “Вовки Да Вінчі”. У зйомках фільму взяли участь побратими, рідні та вчителі воїна.

 Суспільне побувало на показі кінострічки.

“Історію творять фанатики. Він (“Да Вінчі” — ред.) був фанатичним у своєму ставленні до війни, і це був конструктивний фанатизм. Той, хто послідовний у своєму фанатизмі, може дістатися до небесних вершин, і він дістався до небесних вершин на поприщі військової майстерності”, — йдеться в уривку документального кіно.

Генеральний продюсер фільму Назар Борушок зазначив, що був особисто знайомий з Дмитром Коцюбайло.

“Коли я побував у нього на легендарній базі в Авдіївці, яку знищили “рашисти”, і я тоді там побачив цю дисципліну, цю повагу до “Да Вінчі”, як командира. Я йому сказав, що коли-небудь я зніму про нього кіно. Він мені тоді відповів, я пам’ятаю, що каже: “Назар, я не фотогігієнічний, мене не любить камера”. От я точно знав, що я буду робити цей фільм, але я не знав, що він буде мати, на жаль, саме такий трагічний кінець”, — каже Назар Борушок.

Допрем’єрний показ документального фільму “Да Вінчі” завершився оплесками.

“Я вважаю що це дуже добра справа, тому що такі фільми, на мою думку, змінюють свідомість людей”, — каже місцева жителька Оксана.

Ще один глядач фільму Сергій розповідає, кінострічка досить щемлива.

Хочу подякувати всім за таку можливість та насамперед військовим, українцям і режисеру. Ми повинні знати історію Героїв України, тому що це для нас важливо. Це історія воїнів, які поклали своє життя, щоб ми могли просто прийти та подивитися фільм, насолодитися мирним небом.

На допрем’єрному показі фільму вдалося зібрати 13505 гривень для батальйону “Вовки Да Вінчі”. Гроші підуть на купівлю “буса” для евакуації поранених військових.