Генсек ООН про війну Росії проти України: Настав час для справедливого миру

10:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш під час засідання Ради Безпеки ООН, приуроченого до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, закликав до встановлення справедливого миру, заснованого на дотриманні міжнародного права.

Про це передає РБК-Україна, посилаючись на CNN.

Генсек ООН наголошує, що РФ своєю військовою агресією проти України прямо порушила Статут ООН і міжнародне право.

“Пройшло два роки, і десять років після спроби Росії незаконно анексувати українську Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Війна в Україні залишається відкритою раною в серці Європи”, – сказав він.

Гутерреш заявив, що вже “настав час для миру – справедливого миру, заснованого на Статуті ООН, міжнародному праві та резолюціях Генеральної Асамблеї”.

Також генсек ООН акцентував на важливості притягнення до відповідальності усіх винних у скоєнні воєнних злочинів, зокрема тортурах, заподіяних цивільним особам і в’язням, та у сексуальному насильстві.

Крім того, додав Гутерреш, майже чотири мільйони українців стали внутрішньо переміщеними особами, а понад 14,5 мільйонів людей всередині країни потребують гуманітарної допомоги.

Генсек ООН також попередив про розширення конфлікту та “роздування регіональної нестабільності”.