Дельфіни, пробачте!

22:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Як повідомляє науковець Ivan Rusev, до акваторіі Південно-Західної частини Чорного моря нещодавно повернулися з зимівлі дельфіни і їх вже бачили співробітники Національного природного парку “Тузлівські лимани”.
На щастя, вже давно немає рашистської воєнної надводної і підводної навали в акваторії Північно-Західної частині моря, як це було в тривожному березні 2022-го, – тоді, коли почалася жахлива масова загибель китоподібних і їх викидало сотнями на різні чорноморські береги. Про це ми багато разів писали на сторінці ФБ і давали оцінку кількості загиблих дельфінів від війни – 50000 тварин.
Але прикро, що знову, у воєнному березні вже 2024 року, вже загинуло декілька десятків дельфінів у бухтах Севастополя і інших берегів окупованого Криму, неподалік від Новоросійська та узбережь Краснодарського краю. Серед виявлених є і контужені тварини з симптомами ураження сонарами. Причому багато серед загиблих – дельфіни виду “білобочка”. До наших одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло азовок, загиблих від війни у окупованих орками водах Чорного моря, яких течія прибила до берегів. І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у той частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська – є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних.
Раніше, до початку війни, викиди дельфінів на берег у березні були дуже рідкісним явищем. А зараз, під час війни і впливу військового фактору рашистів, які напали на Україну, по нашим оцінкам, з урахуванням того факту, що море викидає тільки 5% загиблих тіл, реальна кількість загиблих – вже декілька тисяч.