22 квітня юдеї почали святкувати одне із своїх великих релігійних свят – Песах

19:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

За єврейським календарем Песах відзначають на 14 день місяця Нісан. Це перший місяць біблійного року в єврейському календарі, який триває приблизно до березня-квітня григоріанського числення. Песах святкується протягом 7 днів в Ізраїлі та 8 днів за його межами.

У 2024 році Песах святкують з вечора 22 квітня до вечора 30 квітня.

Історія свята Песах

Назва «Песах» походить від слова «пасах», яке означає «то, що пройшов повз, оминув». Це свято присвячене історії виходу євреїв з Єгипту та старозавітним 10 карам.

Після того, як фараон відмовився на прохання Мойсея відпустити євреїв з рабства, на Єгипет обрушилися 10 кар. Останньою з них стала смерть усіх первістків у кожному домі.

Напередодні Бог наказав євреям зарізати ягнят, засмажити м’ясо, а кров’ю жертовних тварин позначити свої будинки. Вночі ангел смерті «пройшов повз» будинків євреїв, а в інших будинках загинули всі первістки. Помер і син фараона.

Після цього фараон вирішив відпустити євреїв і 600 тис. юдеїв залишили Єгипет. Але після фараон передумав і відправив за євреями гонитву. Червоне море розступилося перед Мойсеєм та його людьми, але зімкнулося перед єгиптянами, які змогли переслідувати цей народ.

Песах часто називають «єврейським Великоднем», але насправді ці свята не мають нічого спільного.

Песах і православна Пасха – різні свята. Песах відзначається щорічно на згадку про вихід євреїв з Єгипту. Пасха присвячена воскресінню Ісуса Христа.