22 квітня – Всесвітній День Матері-Землі

18:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Свято День Землі щорічно відзначають 22 квітня, і ця дата обрана не просто так.

З історії відомо, що 1969 року в Каліфорнії стався витік нафти і кілька мільйонів рідини опинилися в океані. У результаті величезна кількість представників морської фауни загинула, а сама катастрофа помітно вплинула на економіку США. Через рік, 22 квітня 1970 року, сенатор штату закликав американців узяти участь в екологічній акції на захист довкілля. Кілька років День Землі був національним святом, а потім став міжнародним.

Протягом багатьох років по всьому світу цього дня люди висаджують дерева, виходять на мирні акції, прибирають у парках і скверах, очищають річки і пляжі від сміття.

Коли звучить Дзвін Миру

Найцікавіша і найважливіша традиція 22 квітня – дзвін у Дзвін Миру. Таких пам’ятників кілька і встановлені вони в різних містах.

Ідея встановлення першого дзвону належить японцеві Тійодзі Накагава, який особисто пережив бомбардування Хіросіми. Він особисто вигадав сплав, з якого зроблено історичний пам’ятник – монети, зібрані в 104-х країнах, і металобрухт із Хіросіми. Дзвін лунає в День Землі та в День початку війни (1 вересня), нагадуючи людям про жахи, які відбувалися з людством.

На пам’ятнику можна побачити напис: “Хай живе загальний мир в усьому світі” – як нагадування про те, до чого кожен із нас має прагнути в підсумку.