Зростає захворюваність на кір. Як вакцинувати дитину

7:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

COVID-19, коронавирус, пандемия, вакцина, вакцинация, МОЗ, новости

В Україні протягом поточного року зростає кількості випадків кору. Від захворювання, яке є дуже заразним та небезпечним, можна уберегтись шляхом вакцинації.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Для надійного захисту дітям потрібні дві дози вакцини від кору, краснухи та паротиту. Перше щеплення в один рік, а друге – в шість років.

“Якщо дитина з якоїсь причини пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно наздогнати якнайшвидше. Якщо вона старша 7 років та не має жодної дози вакцини, їй потрібно зробити два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць. Щеплення безкоштовні для всіх дітей до 17 років включно”, – пояснюють в МОЗ.

Дитину можна вакцинувати:

  • у сімейного лікаря;
  • у будь-якому пункті щеплення, які розташовані в центрах первинної медичної допомоги та амбулаторіях;
  • у деяких регіональних центрах та великих містах можна також щепитися у дитячих точках ЮНІСЕФ “Спільно”;
  • дитячі колективи, віддалені громади, які не мають пунктів щеплення, а також батьки маломобільних дітей можуть викликати мобільну бригаду для вакцинації;

Для того, щоб дізнатись адресу найближчого пункту щеплення, необхідно зателефонувати за номером 0 800 60 20 19.

“Якщо ви хочете викликати мобільну бригаду додому, до закладу освіти або до віддаленої громади, зателефонуйте до контакт-центру МОЗ, там ви можете дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації, зв’язатися з ним та залишити заявку на приїзд бригади з вакцинації”, – наголошують в МОЗ.