Відкрили обласну виставку «Славетні майстри Миколаївщини»

10:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

28 лютого у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрилася обласна виставка майстрів народного творчого об’єднання «Прибужжя» «Славетні майстри Миколаївщини» в рамках святкування 105-річчя Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Розмаїття своїх робіт представили найталановитіші митці нашого регіону. Це 30 майстрів НТО «Прибужжя» та претендентів на членство у НТО «Прибужжя» з Баштанської, Березанської, Березнегуватської, Братської, Врадіївської, Галицинівської, Казанківської, Новобузької, Новоодеської громад та міста Миколаєва.

Виставкова експозиція

До виставкової експозиції увійшло близько 200 надзвичайних авторських робіт у різних напрямках та техніках декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва – декоративний розпис, живопис, ткацтво, соломоплетіння, квілінг, вишивка, витинанка, писанкарство, валяння, мотанка, станковий живопис, ниткова графіка тощо.

Ця багатогранна та дивовижна виставка стала своєрідним заліком з підтвердження звання «народний» творчому об’єднанню «Прибужжя», яке сьогодні очолює Наталія Баштова. Майстри – члени НТО «Прибужжя» вкотре довели свою високу майстерність. Неперевершені роботи найкращих митців Миколаївщини відрізняються своєю креативністю, красою, різноманітністю ідей, цікавих технік та наповнені любовʼю до рідного краю.

Виставкова зала перетворилася на справжню мистецьку феєрію, де перетинаються ніжність та вишуканість, народні звичаї, краса і багатство природи та велич нашої країни.

Для деяких майстрів сьогоднішня виставка залишиться у пам’яті як знаменна дата. Завдяки кропіткій праці та таланту, який вони щиро дарують глядачам, дев’ять талановитих жінок Миколаївщини стали членами НТО «Прибужжя» та отримали посвідчення. Вітаємо Тетяну Дуракову, Олену Шарафутдінову, Тетяну Савченко, Ксенію Болотських, Анну Сальник, Тетяну Ульянкіну, Ірину Дарієнко, Лесю Бушину та Тетяну Добрянську із вступом до талановитої родини НТО «Прибужжя» та бажаємо й надалі наповнювати мистецьку скарбничку новими шедеврами і дарувати свою творчість людям.

Привітання та музичний супровід

Привітали з відкриттям виставки майстрів та відвідувачів директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова та начальник управління культури, національностей та релігій Олена Буберенко, які побажали творчого натхнення, нових ідей для примноження культурної спадщини нашої країни, миру, злагоди та нагородили майстрів НТО «Прибужжя» почесними грамотами. Із теплими словами захоплення та вдячності за кропітку працю до учасників звернулася в.о. директора Миколаївського краєзнавчого музею Ельвіра Єлізарова, яка привітала майстрів із відкриттям виставки.

Не залишилось свято і без подарунків. Нові члени НТО «Прибужжя» отримали сувеніри від Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. На знак вдячності за можливість участі у цій чудовій виставці, майстри подарували авторські роботи до фонду Миколаївського краєзнавчого музею та Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Родзинкою виставки стали номери художньої самодіяльності від представників культури міста Миколаєва: запальний танець від студентки 2 курсу Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв  Катерини Крайнік (клас хореографа Олени Нікітіної) та чудові музичні композиції від вокального ансамблю «Пісня –душа» Обласного палацу культури (керівник  Ірина  Горобець), які додали відчуття урочистості та стали гарним доповненням нашого заходу.

Виставка триватиме до 15 квітня. Чекаємо на поціновувачів прекрасного та пропонуємо ознайомитися із творчістю найталановитіших майстрів Миколаївщини.