Відбулась перша зустріч з циклу “Ірина Гудим запрошує…”. Діалог з Віктором Смирновим

10:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Днями в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбувся незвичайний захід –  розмова з Віктором Смірновим «І світлом в темряві я буду!». Це перша програма з циклу «Ірина Гудим запрошує…». Відома миколаївська видавчиня є авторкою нового проекту, в якому планує зустрічі з цікавими мешканцями нашого міста.
Отже перша зустріч.
Віктор Смирнов – режисер аматорських театральних колективів «В.Т.и.К з узвозу» та «Незалежна театральна платформа», керівник молодіжного Театру слова “Дарунок неба”, миколаївський поет, громадській діяч, волонтер.
Відповідаючи на питання Ірини Гудим, герой зустрічі поділився з присутніми відвертими спогадами про те, як переживав буремні події від початку повномасштабного вторгнення, розповів, в чому щоденно знаходить творчу відраду і які проєкти має втілити в нашому переможному майбутньому.
Дуже цікавими стали спогади про створення у 2017 році вистави на сцені миколаївського драмтеатру “Последняя любовь Сонечки Бейм” з блискучою Сталіною Лагошняк у головній ролі. Тоді Віктор показав себе як талановитий режисер та заслужив високу оцінку від авторки п’єси Асі Котляр.
Отже згадували і театральні роботи, і роботи в кіно.  Під час заходу лунали авторські вірші у виконанні юних вихованців Театру слова “Дарунок неба”. Лунали пісні, створені Віктором у співавторстві з заслуженим артистом України Олександром Сичовим.
Несподіваним сюрпризом стало онлайн-привітання з Вроцлаву від актора Олега Степанова, який згадав щасливі моменти репетицій і вистав та підтримав улюбленого режисера словами вдячності. До речі, вірші Віктора, завдяки фейсбуку, читають наші земляки в Польщі, Італії, Португалії та дякують за щемливі поетичні рядки про війну, про наше сьогодення.
Оплески, що лунали наприкінці зустрічі, стали ознакою того, що ініційований миколаївською видавчинею Іриною Гудим проєкт знайшов відгук у серцях присутніх, адже живе спілкування є дуже важливим у наш складний час.
Ірина Олександрівна щиро вдячна бібліотеці за можливість здійснення свого задуму. Зокрема, її слова подяки були адресовані співробітникам Галині Войциховській та Сергію Куликову – за організацію заходу, підтримку ідеї,  запрошення до співпраці.