“Великодні знаки-символи” – на пасхальних яйцях-травленках

11:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

18 квітня у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького для панянок простору “Вільна” відбувся майстер – клас з виготовлення традиційної писанки – травленки “Великодні знаки-символи”.

Для такого заняття Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила найкращу писанкарку Миколаївщини – заслужену майстриню народної творчості України Тетяну Ульянкіну.

Існує багато видів сучасних й традиційних пасхальних яєць: трав’янки, мальованки, дряпанки, вощанки, крашенки, крапанки, бісерки, різанки і навіть… солом’янки та вишиванки. Все залежить від технік та творчого оздоблення яєць.

Травленка – різновид писанки, яку розписують воском і поступово витравлюють оцтом. Для цього підходять яйця з шкаралупою коричневого кольору.


“Спочатку на поверхню наноситься олівцем малюнок. Панянки обрали квітково-рослинні орнаменти, а також зображення коней, птахів й метеликів. Не забули додати і оберегові знаки- символи для захисту від усього лихого: сваргу, хвильки, алатир, хрест та сонце. Після цього малюнок покрили воском і занурили в оцет на декілька хвилин для першого витравлювання. Процедуру повторили декілька разів, аби досягти потрібну палітру відтінків.
Коли орнамент повністю завершений, – за допомогою полум’я свічки видаляємо з поверхні шкаралупи залишки воску. Травленка готова!


У долонях знаходиться результат справжньої магії. Монохромні відтінки писанки випромінюють тепло та позитивну енергію. Власноруч створене Великоднє Диво радує серце й душу. Ми готові принести Свято у свої родини”, – стверджує Валентина Кривцова, керівник “Арт-спокуси”.