У Миколаєві презентували нові книги Дмитра Кременя

0:37

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській обласній науковій бібліотеці 23 травня відбулася презентація двох літературно-художніх видань миколаївського поета Дмитра Кременя. Дата культурної події була обрана не випадково: 25 травня – день пам’яті видатного миколаївця, який рівно 5 років тому відійшов у засвіти. Під час презентації у змішаному форматі офлайн та онлайн були представлені збірки “Сива райдуга” та “Український апокриф”. 

До книги-триптиху “Сива райдуга” увійшли вірші, роздуми, есе, літературні портрети та автосильветки. Видання “Український апокриф” відзначилося вибраною лірикою, окремими поемами-симфоніями, перекладами та інтерв’ю, де відображено погляд поета на події сучасності: відновлення української незалежності, Революцію Гідності, російсько-українську війну. Упорядниками обидвох видань стали рідні поета, віддані популяризатори його творчості – дружина Ольга Кремінь (Колесник) та син Тарас Кремінь. 

Під час презентації директорка Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Вікторія Агаркова та “кременезнавець”, доцент МОІППО Галина Гич розповіли про заходи з вшанування пам’яті поета у межах року Дмитра Кременя (2023), оголошеного постановою Верховної Ради. Вдова поета Ольга Кремінь подарувала примірники свіжих видань миколаївським бібліотекам. Гості виступили з читанням віршів та спогадами, а творчий тандем поета Леоніда Ржепецького та артиста обласної філармонії Олександра Сичова виконав власні твори, присвячені Д. Кременю. 

Прозвучали й цікаві факти, які пов’язують миколаївського класика з найбільшою науковою бібліотекою Миколаївщини. Саме тут у 1993 році відбувся перший творчий вечір Дмитра Креміня. Родина поета передала бібліотеці ще один цінний подарунок – почесний читацький квиток поета у тодішній “гмирьовці”.

У дусі нашого часу, частина спікерів та глядачів завітали на презентацію по відеозв’язку. В такий спосіб виступили син поета – Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, представники обласної універсальної наукової бібліотеки та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з рідного поетові Закарпаття. Про нелегку реальність, у якій українці збираються разом поговорити про літературу, нагадало відключення світла, сумнозвісний “графік” дійшов до бібліотеки прямо посеред презентації. Згадали учасники й харківську друкарню, знищену російським ударом зранку того самого дня.

Анна Рубанська

фото автора