Хижі кошенята: у Миколаївському зоопарку показали дитинчат рисі, пуми та сервала

19:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Навесні 2024 року у сімействах пум, рисей та сервалів Миколаївського зоопарку народилися дитинчата. Хижі батьки виховують, годують та захищають своїх кошенят. Дев’ятьох малюків згодом можна буде побачити у відкритих вольєрах.

Про це повідомили на сторінці зоопарку у Фейсбук.

Троє кошенят у пуми, на ім’я Анда, народились 17 травня. Анда — 2021 року народження, попри те, що це її перший приплід, вона показала себе чудовою мамою, говорять фахівці.

“Дбайливо доглядає за кошенятами, годує їх, грається з ними, захищає, гарчить на відвідувачів і співробітників. Вперше оглянути дитинчат змогли тільки у місячному віці, заманивши маму в сусідній вольєр на смаколики, до того Анда не відходила від дітей”, — йдеться у повідомленні.

Під час огляду фахівці з’ясували, що серед малюків один самець і дві самочки.

“Нещодавно малюки навіть вийшли з грота і спустились вниз, однак були негайно доставлені мамою назад в укриття”.

Тата малюків, на ім’я Арман, який народився в Миколаївському зоопарку в 2015 році, можна побачити в сусідньому вольєрі.

27 травня народились троє дитинчат рисі євразійської, усі кошенята — самці. Тимчасово підхід до вольєра перекрито, щоб не турбувати малюків. Маму звуть Зара, тата — Люпин.

“Це вже другий приплід Зари. Старшого брата малюків, рисеня Прутю, було штучно вигодувано ветлікарками зоопарку. Першого малюка Зара, бувши ще недосвідченою, не годувала, але зараз вона показала себе хорошою мамою — годує й оберігає малюків”, — повідомили у зоопарку.

За інформацією закладу, допомагає виховувати дитинчат бабуся, на ім’я Забава, яка мешкає в цьому ж вольєрі.

“Приймає найактивнішу участь у вирощуванні потомства, разом з дочкою Зарою захищає кошенят і гарчить на співробітників і фотографа”, — зазначають у зоопарку.

Ще два самці й самка народились четвертого квітня у пари сервалів Міри та Хасана. Самка годує дитинчат самостійно і дбайливо доглядає за ними.

“У Міри це також перший приплід. Поки малюки разом з мамою знаходяться у внутрішньому приміщенні, але невдовзі ви зможете побачити їх на експозиції”, — йдеться у повідомленні зоопарку.