Система МВС удосконалила плани реагування під час можливих блекаутів – Клименко

10:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

будут штрафовать за отсутствие масок, карантин, штрафы, Украина, полиция, новости, коронавирус, маски, COVID-19

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що система МВС удосконалила плани ефективного реагування на подібні ситуації та готова до оперативної ліквідації їх наслідків. Про це він повідомив на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, передає УНН з посиланням на пресслужбу МВС.

“Під час кожного блек-ауту ми збільшували кількість патрулів, які охороняли спокій наших громадян. Поліцейські працювали в екстра посиленому режимі цілодобово. Завдяки проведеним заходам вдалося не лише уникнути сплеску кримінальних подій під час тривалих відключень енергопостачання, а й досягти зменшення кількості злочинів” – додав Ігор Клименко.

Глава МВС наголосив, що у разі повторної ситуації з обстрілами критичної інфраструктури зі сторони російських окупантів та блек-аутом, буде реалізований відпрацьований алгоритм дій усіх підрозділів Міністерства внутрішніх справ України.

Зокрема, за потреби готові оперативно розгорнути більш як 2200 мобільних і стаціонарних «Пунктів незламності», та пунктів обігріву. Органи ДСНС забезпечують функціонування понад 1200 таких об’єктів. Ще майже тисяча пунктів розгорнуто на базі відділень поліції.

“Ми маємо чіткий список перехресть, які потребують обов’язкового регулювання дорожнього руху. Під час патрулювань у блек-аут поліцейські групи наближують маршрути до продуктових магазинів та аптек, інших об’єктів життєдіяльності. Якщо з’явиться необхідність, потрібну інформацію населенню доноситимуть через гучномовці поліцейські та рятувальники”, – наголосив очільник відомства.

Клименко зауважив, що захист критичної інфраструктури нині у пріорітеті. Тож під охороною Нацгвардії – 113 таких об’єктів регіонального та місцевого значення. А підрозділи поліції охорони взяли під нагляд понад 8300 об’єктів критичної інфраструктури та забезпечення життєдіяльності населення.

“Окремо хочу підкреслити важливість забезпечення повноцінного функціонування укриттів для населення. Кожен українець повинен мати доступ до безпечного укриття. І ми з Вами, як представники центральної та місцевої влади, повинні мати порозуміння у цьому питанні, адже безпека громадян залежатиме саме від ефективності нашої співпраці”, – додав Міністр внутрішніх справ.

Також міністр повідомив, що МВС створює Координаційний штаб для швидшої взаємодії під час ліквідації надзвичайних ситуацій. На центральному рівні штаб базуватиметься в Центрі аналітики та прогнозування, а в регіонах – у ситуаційних центрах органів системи МВС. До складу штабу входитимуть і представники місцевої влади.