США і далі виступають проти ударів їхньою зброєю по РФ

9:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Політика Білого дому щодо обмеження можливості для України завдавати ударів по території РФ наданою США зброєю наразі не змінилася, заявив речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Білий дім відхилив заклики президента України Володимира Зеленського переглянути обмеження щодо можливості використання Києвом зброї, що постачається США, для ударів по території Росії.

“Наразі у нашій політиці немає жодних змін. Ми не заохочуємо і не дозволяємо використання зброї, що постачається Сполученими Штатами, для завдання ударів усередині Росії”, – заявив речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі на брифінгу у вівторок, 28 травня.

Своєю чергою, президент Франції Еммануель Макрон висловився на підтримку того, аби партнери дозволили Україні використовувати західну зброю для ударів по певних об’єктах на території РФ. Як повідомляє агенція dpa, про це він сказав у вівторок після переговорів з канцлером Німеччини Олафом Шольцем (Olaf Scholz).

“Ми вважаємо, що ми повинні дозволити їм нейтралізувати військові об’єкти, з яких запускаються ракети, і, по суті, військові об’єкти, з яких атакують Україну, – зазначив Макрон. – Ми не повинні допустити ураження інших об’єктів у Росії, звісно, ​​цивільних чи інших військових об’єктів”.

За словами президента Франції, Україна де-факто атакується з баз, розташованих у Росії. “Якщо ви кажете їм: “Ви не повинні наближатися до точки, з якої запускають ракети”, то ви фактично кажете: “Ми постачаємо вам зброю, але ви не повинні захищатися”, – додав він.

Шольц, своєю чергою, наголосив, що використання Україною зброї, наданої США, Францією та Німеччиною, має відбуватися з дотриманням міжнародного права. “Ми повинні це чітко сказати: вона зазнала нападу і може захищатися”, – додав він.

Втім, нагадаємо, Німеччина – одна з тих країн, які виступають проти того, аби дозволити Україні завадвати ударів наданою ними зброєю по території Росії, побоюючись, що Москва може витлумачити це так, ніби ці країни чи НАТО стали третьою стороною у війні. Раніше канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що наразі не бачить підстав для розширення зони застосування західних озброєнь у війні в Україні